1. B DRL

Fidel po petkovem porazu: Za točko ali dve je zmanjkalo nekaj sreče

Rokometaši LL Grosist Slovana so v petek odigrali derbi proti ptujski Dravi in tesno izgubili z izidom 29:30 (več o tekmi klikni TUKAJ). Tik po koncu srečanja pa smo dobili tudi odzive iz tabora Ljubljančanov.

»Čestitke RK Dravi Ptuj, ki je bila danes boljši nasprotnik. Kakorkoli obrnemo, je to le ena tekma, iz katere se moramo naučiti in popraviti naše napake, da bomo lahko v prihodnosti prihajali do boljših rezultatov,« je po tekmi za ŠD Šport dejal kapetan LL Grosist Slovana, Robert Sankovič, ki je bil s sedmimi goli najboljši strelec svojega moštva.

Dušan Fidel se na rokometna igrišča vrača po hudi poškodbi. Foto: osebni arhiv

Čedalje večjo vlogo pa pri rdeče-belih dobiva tudi Dušan Fidel, saj se vrača po hudi poškodbi kolena, ki jo je staknil na začetku meseca februarja. »Na začetku tekme nam v napadu nikakor ni steklo. Pri zaključnih strelih smo bili premalo zbrani. V obrambi so nas gostje prebijali iz vseh strani. Proti koncu polčasa smo se sicer zbrali in prišli do -2. V garderobi smo se zmenili, da ne bomo popuščali, zmanjšati smo mogli število tehničnih napak ter zabijati »zicerje«. Čeprav nam na začetku drugega polčasa ni šlo vse po načrtih, smo v nadaljevanju strnili vrste in ujeli priključek z nasprotnikom. Do konca tekme nam je zmanjkalo nekaj sreče in moči da bi dobili kakšno točko. Čestitati moramo nasprotniku, a v prihodnje moramo dvignit glave ter se pripraviti na naslednjo tekmo proti Črnomlju,« pa je še dodal Fidel.

Ljubljančane prihodnji petek ob 18.30 čaka domača tekma proti Črnomlju, saj gre za zaostalo srečanje 2. kroga v 1. B DRL.

14 RK POMURJE 6 0 1 5 159 193 -34 1
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk