EHF Liga prvakov

Celjani na krilih fenomenalnega Ferlina na kolena spravili Flensburg!

Danes se je v Areni Zlatoroh zbralo okoli 2800 gledalcev. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 3. krogu EHF Lige prvakov prišli do zelo pomembne, a hkrati presenetljive zmage. V Zlatorogu so namreč pred okoli 2800 glava množico premagali nemškega velikana Flensburga ter slavili z rezultatom

Celjani so danes odigrali prvo srečanje pod taktirko novega trenerja Tomaža Ocvirka, ki je na klopi aktualnih državnih prvakov zamenjal Branka Tamšeta. Ta se je poslovil po petih letih (več o tem klikni TUKAJ). Ocvirk danes ni mogel računati na Domna Makuca, ki je obnovil poškodbo kolena, kljub temu pa so zobe stisnili Rok Ovniček, Jan Jurečič ter Branko Vujović. No, slednji je bil izmed te trojice najbolj vprašljiv za današnje srečanje.

Jaka Malus je danes prikazal odlično predstavo. Foto: RK Celje Pivovarna Laško

Uvodni zadetek na tekmi je za pivovarje dosegel Draško Nenadić, potem ko je bil uspešen s črte sedmih metrov. Srečanje je bilo v Zlatorogu zelo izenačeno. Ekipi sta si v nadaljevanju izmenjavali gole, vendar so Celjani vseeno nekoliko prevladovali. V 12. minuti so namreč z golom Matica Grošlja tudi povedli s 5:4. V 16. minuti je Flensburg prišel do prvega vodstva, ko je za 6:7 zadel Holger Glandorf. Gostujoči trener Machulia se je pri izidu 8:10 v 28. minuti odločil za prvo minuto odmora na današnji tekmi. Končnica prvega polčasa je bilo zelo zanimiva, ekipi pa sta na odmor odšli z rezultatom 10:11.

Klemen Ferlin je bil z dvajsetimi obrambami glavni junak tekme. Foto: RK Celje Pivovarna Laško

Celjani so drugi polčas pričeli odlično ter na krilih razpoloženega Klemna Ferlina izenačili na 13:13. Domači so odličen niz nadaljevali ter v 43. minuti z golom Jana Jurečiča povedli na 16:15. V nadaljevanju srečanja je bila igra zelo napeta, slovenski zasedbi pa je v v 51. minuti z goloma Jurečiča in Razgorja povesti celo za +2 (19:17).V 54. minuti so pivovarji z zadetkom Branka Vujovića prišli do pomembne prednosti +3 (21:18). Tik za tem sta sledili dve tehnični napaki Nemcev, tako da je vodstvo naraslo na +4 (22:18). Ferlin je v vratih reševal Celjane ter slednjim priigral končno, a hkrati presenetljivo zmago z izidom 23:20.