Liga NLB

Zorman se že veseli jutrišnjega dne

Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Včeraj se je z uvodnim treningom ter testiranji pričela nova tekmovalna sezona tudi za trebanjske leve. Ti bodo pod budnim očesom Uroša Zormana in njegovih sodelavcev trenirali dvakrat na dan, prav tako pa jih zaradi igranja v EHF ligi čaka še težji urnik.

Trebanjska športna dvorana naj bi gostila le prvo domačo tekmo v Evropi, nato se trebanjski levi selijo v Tivoli. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Trebanjci so v minuli sezoni zasedli tretje mesto v državnem prvenstvu, s čimer so izenačili najboljši izid v zgodovini kluba, trener Ivan Vajdl pa je klubu po desetih letih priboril igranje v Evropi.

Trebanjski levi bodo letošnjo sezono nastopili v t.i. EHF ligi (drugo najmočnejše evropsko tekmovanje), kjer lahko s kančkom sreče pridejo do skupinskega dela, ki prinaša celo zajetne finančne nagrade. Evropska sezona se za Zormanovo četo prične konec avgusta, ko je na sporedu prvi kvalifikacijski krog.

»Zadovoljen sem, da smo začeli s pripravami na novo sezono. Kar se tiče fantov, je večina prišla dobro pripravljena in tudi s tega vidika smo v strokovnem štabu zelo zadovoljni. Čaka nas zelo trdo delo iz dneva v dan in veselimo se že jutrišnjega dne,« je v izjavi za javnost spregovoril glavni trener Uroš Zorman.

V klubu so z Zormanom še povečali profesionalni pristop in pogoje na treningih. Atmosfera med igralci je na uvodu sezone zelo dobra, kar je potrdil tudi kapetan Uroš Udovič. »Stanje po prvem treningu je odlično. Fantje smo komaj čakali, da končno spet pričnemo trenirati v dvorani z žogo. Upam, da bomo ostali zdravi in nam koronavirus ne zagode še kakšne ponovne tekmovalne prekinitve,« dodaja kapetan.

Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

KOLEDAR V PRIPRAVLJALNEM OBDOBJU:
Četrtek, 30. julija:
odhod v Kranjsko Goro
Četrtek, 6. avgusta: RK Trimo Trebnje – ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak
Sobota,  8. avgusta: konec priprav v Kranjski Gori
Ponedeljek, 10. avgusta:
RK Trimo Trebnje . RK SVIŠ Ivančna Gorica
Četrtek, 13. avgusta: RK Trimo Trebnje – SC Ferlach
Petek, 14. avgusta: MRK Krka Novo mesto – RK Trimo Trebnje
Ponedeljek, 17. avgusta: RK Trimo Trebnje – HC Kriens Luzern
Sreda, 19. avgusta: RK NEXE Našice – RK Trimo Trebnje
Petek, 21. avgusta: KK Csurgoi – RK Trimo Trebnje
*OPOMBA: Koledar tekom pripravljalnega obdobja se lahko zaradi trenutne situacije še spremeni!

RK TRIMO TREBNJE – SEZONA 2020/2021:
VRATARJI: Aleksandar Tomić, Urh Brana, Miha Gaberc;
LEVA KRILA: Uroš Udovič, Luka Florjančič, Matija Pandev;
LEVI ZUNANJI: Gregor Potočnik, Dino Hamidović, Žan Grojzdek, Gašper Dular, Nejc Ropič;
SREDNJI ZUNANJI: Leon Rašo, Marko Kotar, Lovro Višček, Alen Čulk;
DESNI ZUNANJI: Ӧzgür Sarak, Anže Dobovičnik, Gašper Gole;
DESNI KRILI: Gal Cirar, Jan Kamnikar;
KROŽNI NAPADALCI: David Didovič, Lan Grbič, Lovro Kmet, Matevž Pangrc.

STROKOVNI ŠTAB:
TRENER: Uroš Zorman;
POMOČNIK TRENERJA: Marko Mežnaršič;
TRENER VRATARJEV: David Imperl;
MASER: Maj Grandovec;
FIZIOTERAPEVT: Rudi Slobodnik;
KONDICIJSKI TRENER: Tim Butkovec.

More in Liga NLB