Uncategorized

Znani so vsi zmagovalci največje rokometnega glasovanja v Sloveniji leta 2017!

V začetku januarja se je uspešno zaključilo največje rokometno glasovanje v Sloveniji leta 2017. V vseh kategorijah je bilo skupno kar 285.959 tisoč glasov!

Z nekaterimi zmagovalci v posameznih kategorijah bomo naredili tudi intervju. Ta teden pa bo objavljen že intervju z najboljšim mladim rokometašem, Domnom Novakom ter najboljšim trenerjem leta, Sašo Praprotnikom.

Mladi trener/trenerka leta 2017 v ženskih kategorijah: 158.466 glasov

V glasovanju za najboljšega mladega trenerja oz. trenerko v ženskih mlajših kategorijah, je zmagal Aleš Veber. Član Olimpije je v glasovanju uspel doseči kar 86.633 glasov in tako osvojil prvo mesto, tik pred Petrom Terčičem (trener pri RK Krim Mercator).

• Aleš Veber (RK Olimpija) – 86.633 glasov/54,9%
  • Peter Terčič (RK Krim Mercator) – 50.149 glasov/31,8%
  • Bojan Voglar (RK Zagorje) – 8.906 glasov/5,6%
  • Pegi Berce (RK Naklo) – 6.615 glasov/4,2%
  • Nataša Derepasko (RK Krim Mercator) – 5.416 glasov/3,4%

Mlada rokometašica leta 2017: 31.502 glasov

Manjše presenečenje je bilo tudi pri mladi rokometašici leta, ko je zmagala Maja Vojnovič (ŽRK Krka Novo mesto), s 13.090 glasovi. Vojnovičeva je tudi druga vratarka v ženski članski rokometni reprezentanci. Glavna favoritinja je bila sicer Nina Žabjek. a je igralka Krima osvojila 2. mesto, z 8.739 glasovi.

• Maja Vojnovič (ŽRK Krka Novo mesto) – 13.090 glasov/41,6%
  • Nina Žabjek (RK Krim Mercator) – 8.739 glasov/27.7%
  • Neža Skrinjar (RK Zagorje) – 5.793 glasov/18,4%
  • Hana Vučko (RK Krim Mercator) – 3.764 glasov/11,9%
  • Živa Čopi (ŽRK Krka Novo mesto) – 116 glasov/0,4%

Trener leta 2017 v ženskih kategorijah (članice): 7.568 glasov

Veliko presenečenje je v glasovanju za najboljšega trenerja v ženski kategoriji ustvaril tudi Tomaž Čazter, ki je presenetljivo stal pred Urošem Bregarjem. Moramo tudi omeniti, da je Čater aktualni selektor beloruske ženske članske rokometne reprezentance.

• Tomaž Čater (Gomel – Belorusija) – 3.761 glasov/49,7%
  • Uroš Bregar (RK Krim Mercator) – 3.568 glasov/47,1%
  • Sebastjan Oblak (ŽRK Celje Celjskem mesnine) – 148 glasov/2%
  • Tone Tiselj (Debrecen – Madžarska) – 51 glasov/0,7%
  • Salvador Kranjčič (ŽRK Krka Novo mesto) – 40 glasov/0,5%

Rokometašica leta 2017 v članski kategoriji: 6.671 glasov

Naziv za najboljšo rokometašico leta 2017, je pripadel Tjaši Stanko, ki je na svetovnem ženskem rokometnem prvenstvu v Nemčiji, prikazala odlično predstavo.

• Tjaša Stanko (RK Krim Mercator) – 3.760 glasov/56,4%
  • Miša Marinček (RK Krim Mercator) – 2.395 glasov/35,9%
  • Polona Barič (RK Krim Mercator) – 268 glasov/4%
  • Ana Gros (Metz – Francija) – 211 glasov/3,2%
  • Neli Irman (Spono Eagles – Švica) – 37 glasov/0,6%

Mladi trener leta 2017 v moški kategoriji: 78.338 glasov

V glasovanju za najboljšega mladega trenerja leta 2017, je prvo mesto osvojil Dejan Mirčevski, ki uspešno vodi mladinsko ekipo Urbanscape Loke. Slavil je pred Robertom Cviklom za več kot 15 tisoč glasov.

• Dejan Mirčevski (RD Urbanscape Loka) – 37.275 glasov/47,6%
  • Klemen Luzar (RK Gorenje Velenje) – 20.413 glasov/26,1%
  • Robert Cvikl (MRK Krka) – 10.890 glasov/13,9%
  • Dejan Vujić (RK Mokerc-Ig) – 5.545 glasov/7,1%
  • Aleksander Polak (RK SVIŠ Ivančna Gorica) – 4.215 glasov/5,4%

Mladi rokometaš leta 2017 v moški kategoriji: 1.540 glasov

Po zelo dobrem začetku za Kristjana Horžena, je dvoboj nato dobil Domen Novak, sicer član Grosist Slovana in slovenske mladinske rokometne reprezentance. Desno krilni igralec je imel na koncu kar 51,8 odstotka glasov.

• Domen Novak (RD LL Grosist Slovan) – 797 glasov/51,8%
  • Tim Rozman (RK Trimo Trebnje) – 256 glasov/16,6%
  • Domen Makuc (RK Celje Pivovarna Laško) – 245 glasov/15,9%
  • Kristjan Horžen (RK Trimo Trebnje) – 221 glasov/14,4%
  • Tadej Mazej (RK Gorenje Velenje) – 21 glasov/1,4%

Trener leta 2017 v članskih kategorijah: 615 glasov:

Eno izmed največjih presenečenj se je zgodilo prav v tej kategoriji, ko je Saša Praprotnik premagal Branka Tamšeta ter tako osvojil naziv za najboljšega trenerja leta 2017.

• Saša Praprotnik (RK Jeruzalem Ormož) – 274 glasov/44,6%
  • Branko Tamše (RK Celje Pivovarna Laško) – 185 glasov/30.1%
  • Robert Beguš (RD Urbanscape Loka) – 87 glasov/14,1%
  • Zoran Jovičič (RD Koper 2013/RD LL Grosist Slovan) – 51 glasov/8,3%
  • Marko Šibila (RK Maribor Branik) – 18 glasov/2,9%

Rokometaš leta 2017 v članski kategoriji: 1.259 glasov

V kategoriji za najboljšega rokometaša leta 2017, je dvoboj zanesljivo dobil Miha Zarabec, ko je slavil Markom Bezjakom.