Uncategorized

Legendarni Jaromir Jagr končal zgodbo v NHL ligi!

Hokejski zvezdnik Jaromir Jagr bo kariero nadaljeval na stari celini. Kot so danes sporočili iz ekipe NHL Calgary Flames, bo 45-letni češki veteran v bodoče nosil dres matičnega kluba, drugoligaša HC Kladno. Za dvakratnega zmagovalca tekmovanja za Stanleyjev pokal to pomeni konec kariere onstran Atlantika.

To sezono je Jagr na 22 tekmah v dresu plamenov dosegel le en gol in šest podaj. Zaradi poškodbe ni stopil na led že vse od 31. decembra. Zdaj se vrača na Češko k drugoligaškemu klubu Kladno, katerega lastnik je od leta 2011.

Jagr je s 1921 točkami (766 golov in 1155 podaj) na drugem mestu večnega seznama najboljših hokejistov lige NHL. Pred njim je le legendarni Kanadčan Wayne Gretzky, ki ima več točk na svojem kontu, kar 2857.

Poleg tega je olimpijski prvak s Češko iz leta 1998 skupno v NHL odigral 1733 tekem, le dva hokejista v zgodovini sta jih zbrala več.

Na bližnjih olimpijskih igrah v Pyeongchangu Jagr ne bo zaigral, saj se ni uvrstil v češko reprezentanco za igre.