Liga NLB

Znani prvoligaški pari za prihodnjo sezono

Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport
Prvoligaški klubi so se še zadnjič v letošnji sezoni zbrali na seji združenja prvoligašev. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Danes je v okviru 4. seje združenja prvoligašev na sedežu rokometne zveze Slovenije potekal tudi žreb za sezono 2019/2020 v Ligi NLB. Žreb je določil, da se bodo prvaki v uvodnem srečanju podali na vroče gostovanje v Izolo, Slovenjgradčane v prvoligaški premieri čaka domača tekma z Rikom Ribnico.

Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

V prihajajoči sezoni bo v Ligi NLB od začetka nastopalo vseh 12 klubov, saj bosta prvi del tudi tokrat igrala tako Celje Pivovarna Laško kot Gorenje Velenje, ki sta se pred dvema sezonama zaradi nastopanja v Ligi SEHA in Pokalu EHF, oziroma Ligi prvakov v zadnjih dveh sezonah priključila šele v končnici. Tekmovanje se bo začelo 7. septembra in končalo predvidoma 29. maja prihodnje leto.

Ekipe bodo v prvem delu odigrale 22 kol po dvokrožnem sistemu, v končnico za prvaka se bo uvrstila najboljša šesterica, ki bo odigrala dodatnih 10 kol, ostali pa se bodo po enakem sistemu borili za obstanek v ligi, iz katere znova izpadeta dva kluba. V obe skupini se prenašajo vse točke in gol razlika s prvega dela.

Naslov državnega prvaka iz lanske sezone branijo celjski rokometaši, po nekaj letih pa se med elito znova vračata Slovenj Gradec in Butan Plin Izola.

Liga NLB, 1. kolo:

RK Slovenj Gradec – RD Riko Ribnica