Reprezentančni rokomet

Vratar Valerio preprečil slovensko slavje za polfinale

Gregor Ocvirk je blestel s trinajstimi zadetki. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Slovenska mladinska reprezentanca je na SP v Španiji v peklenskem četrtfinalu proti Portugalski doživela tesen poraz in tako končala sanje o preboju v polfinale. Naše fante zdaj čaka razigravanje od 5. do 8. mesta.

Aktualni evropski mladinski prvaki iz Celja so po šestih odigranih dvobojih doživeli prvi poraz na SP v Vigu. V ponedeljek so proti Špancem pred nabito polno dvorano, ki je večinoma navijala le za domačine, dokazali, da lanskoletni evropski naslov v Zlatorogu ni bila muha enodnevnica. Zato so niz dobrih rezultatov še nadaljevali, a cilja, ki je bil uvrstitev v polfinale, niso uspeli izpolniti. Z današnjim porazom so se tako sanje o preboju med najboljše štiri reprezentance razblinile. Naše pa zdaj čaka razvrstitev med 5. in 8. mestom.

Miha Kotar je danes odlično rešetal portugalsko obrambo. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Po včerajšnjem pestrem sredinem popoldnevu je bilo jasno, da se bodo naši fantje po zmagi nad Korejci v osmini finala, za preboj med najboljše štiri mlade reprezentance na svetu borili s Portugalsko. Slednja je po dramatičnem koncu in podaljšku premagala Nemce.

Gledalci so v dvorani spremljali pravi rokometni obračun, katerega je zaznamovala borba za vsako žogo. Na koncu se ni izšlo, Portugalci so komajda premagali našo reprezentanco.

Prava rokometna tekma, s slabim koncem

Naši fantje se bodo v soboto pomerili s Tunizijo. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Naši fantje so v tekmo krenili morda nekoliko manj agresivno kot Portugalci, ki so z nekaj obrambami sijajnega vratarja Dioga Valeria prišli do uvodne prednosti z 1:2 in kasneje še 2:4. V nadaljevanju je portugalsko vodstvo naraslo že na +3 (5:8), tako da je bil selektor Saša Prapotnik primoran poseči že po prvi minuti odmora. A slednja je uspela prebuditi naše fante, ki so z boljšo igro v napadu in obrambi ter delnim izidom 4:1 hitro uspeli izenačiti na 10:10. Po dveh obrambah Marka Ferjana so imeli Slovenci možnost hitrega protinapada, ob koncu pa je v zadnjih sekundah prvega dela za slovensko vodstvo s 14:13 zadel krožni napadalec Stefan Žabić.

Mark Ferjan je dobro izkoristil priložnost v slovenskih vratih. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

V začetku drugega polčasa so izbranci selektorja Saše Prapotnika imeli kar nekaj priložnost za vodstvo s tremi goli prednosti, vendar je v portugalskih vratih blestel čuvaj mreže Valerio. Ob koncu 40. minute je portugalska izbrana vrsta celo povedla za dva gola, a se naši niso vdali. Zadnjih deset minut je dvorana lahko spremljala infarktno končnico, v kateri se je razbranil portugalski vratar in v zadnji sekundi tudi ubranil strel Tadeja Mazeja za morebitne podaljške. Tako se je srečanje končalo s 25:26 v portugalsko korist.

Vanja Kralj po porazu s Portugalci:

Najboljši strelec srečanja je bil s kar trinajstimi goli Gregor Ocvirk, trikrat je zadel Miha Kotar.

Naše fante zdaj čaka razigravanje od 5. do 8. mesta, sobotni tekmec pa bo Tunizija, ki je klonila proti Hrvaški.