Liga NLB

Vijoličasti suvereno opravili z Dolom

Rokometaši mariborskega Branika so v 19. kolu NLB lige gostili ekipo Dol TKI Hrastnika in ji zadali visok poraz z rezultatom 31:15 (14:7). Varovanci Marka Šibile so z odlično predstavo proti Dolanom zabeležili prvo zmago v tej sezoni, potem ko so klonili proti Gorenju Velenju ter Riku Ribnici in remizirali s trebanjskim Trimom.

http://bit.ly/SDSPORT-pasicaVijoličasti so v tekmo krenili odločno in z izidom 3:1 takoj zagospodarili na igrišču. Gostje so se sicer v enajsti minuti z golom Grušovnika uspeli približati na -1 (5:4), a je nato zobe pokazala mariborska trdnjava. Slednja je z delnim izidom 6:1 povišala vodstvo na +6 (11:5). Dolani nikakor niso mogli znižati zaostanka in moštvi sta na odmor odšli s 14:7.

V drugem delu pa je prednost postopoma narasla in gostitelji so pridno polnili mrežo nemočnih Dolanov. V 44. minuti je vodstvo za 22:9 povišal Andraž Velkavrh. V 52. minuti pa so domačini vodili že za +15 (26:11). Končni izid srečanja je za 31:15 postavil Tine Marušič.

Pri domačih so po štirikrat zadeli Stefan Žabič, Andris Celminš, Tine Marušič, Filip Jerenec ter Uroš Štumpfl. Pri gostih pa je bil s tremi goli najboljši strelec Matic Grušovnik.

Vijoličaste v naslednjem krogu čaka gostovanje pri SVIŠ-u iz Ivančne Gorice, medtem ko bo Dol v domači dvorani gostil ekipo Rika Ribnice.

NLB liga, 19. krog:

Sobota, 23. februarja, ob 19.00 (Dvorana Tabor, Maribor):

RK Maribor Branik – RK Dol TKI Hrastnik 31:15 (14:7)

RK Maribor Branik: Đurica 14 obramb, Simonič 2 obrambi; Žabič 4, Planinšek 1, Celminš 4, Marušič 4, Sok, Jerenec 4, Velkavrh 3 (1), Ranevski 2, Budja 2, Jerebie 2, Golik 1, Buneta, Štumpfl 4 (1); Trener: Marko Šibila.

RK Dol TKI Hrastnik: Seme 3 obrambe, Nunčič 3 obrambe; Brilej 2, Klepej 1 (1), Ajdari 1, Grušovnik 3, Zore 2 (1), Pintar 2, Gospodarič, Cigler, Ramič 1, Ribič, Jakopič, Simončič 1, Koprivc 2; Trener: Aleš Sirk.

12 RK SVIŠ IVANČNA GORICA 19 2 0 17 501 585 -84 4
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk