EHF Liga prvakov

Pred skoraj 4.000 gledalci je Celje odigralo odlično tekmo, zdesetkanosti navkljub s 33:28 pokorilo ukrajinski Motor iz Zaporožja. Ob drugi evropski zmagi jo je tako popihalo neposrednemu tekmecu za osmino finala. A le za zdaj in le enemu. V soboto se slovenski prvak odpravlja k hrvaškemu. Tale blog prinaša nekaj vročih številk o tekmi in izjavo Roka Ovnička.

• Motor na vsej tekmi ni vodil niti enkrat. V drugem polčasu se je Celjanom približal na gol minusa.
  • Celje je dvakrat vodilo za pet golov (19:14 in 20:15) v drugem polčasu. Imelo je dva napada za plus šest.
  • Klemen Ferlin je obranil štiri sedemmetrovke in ob tem še 12 strelov iz igre.
  • Med 36. in 46. minuto je Celje v napadu izgubilo šest žog. A to na srečo ni pripeljalo do ukrajinskega preobrata.

• Branko Vujović, ki je imel sicer še zjutraj visoko vročino, se je predstavil z odločno igro in do doseženih treh golov ni zgrešil strela. Na koncu je dosegel pet golov, v napadu pa odigral večino tekme.

• Litovec Aidenas Malasinskas je dosegel več kot polovico od 14 ukrajinskih zadetkov v prvem polčasu. Pet od tega iz igre. Do konca tekme le še dva.
  • William Accambray je na svojem debiju v Zlatorogu realiziral vseh pet sedemmetrovk, Malasinskas tri od štirih.
  • Izjavi Tomaža Ocvirka in Klemena Ferlina
  • Celjani so imeli v 25. minuti dve priložnosti za +5, od tega en polprotinapad.
  • Igrali so brez Matica Grošlja, Gala Marguča, Josipa Šarca in Domna Makuca.
  • Na začetku tekme je bil v obrambi nekoliko slabši Draško Nenadić, ki se ni mogel kosati z Maxom Babičevom. Odkupil se je z nekaj pomembnimi goli in konkretnejšo igro v nadaljevanju.
  • Med drugim je podal tudi za dva izvrstna cepelina Tilnu Kodrinu. Ta je imel odličen strel 6/7.
  • Že v prvem polčasu sta imela po dve izključitvi Mateusz Kus in Igor Anić.
  • Motor v prvem polčasu ni dosegel nobenega gola iz protinapadov, Celje tri. Dva od te kvote Tilen Kodrin.