Liga NLB

Velenjske ose ogrožajo pivovarje

Foto: RK GV

Lani so bili v velenjskem klubu spremeniti kopico stvari. Lotili so se resnega izziva, in sicer pomlajevanja ekipe ter znižanja proračuna, hkrati pa je na trenerski stolčke prišel novi strateg Zoran Jovičić. Slednji je bil na koncu lanske sezone, ko je Velenjčanom uspelo slaviti v pokalu Slovenije, pravi hit letošnjega prvenstva.

Zoran Jovičić je v velenjsko mesto prišel na začetku minule sezone, potem ko je prevzel mlado in perspektivno ekipo Gorenja. Slednja je sezono začela s hladnim tušem pri Ormožu v Ljutomeru, a v nadaljevanju prikazala pravi obraz ter na koncu osvojila sijajno drugo mesto.

Prijetno presenečenje pa so rumeno-črni zrežirali tudi v mesecu maju in v polfinalu sklepnega turnirja četverice pokalnega tekmovanja na kolena spravili celjske rokometaše. Dan kasneje so z domačini iz Novega mesta suvereno opravili ter se zasluženo veselili prve pokalne lovorike po letu 2003.

Danes ima glavne zasluge za to predvsem nekdanji igralec, zdaj pa direktor kluba Janez Gams, ki je s svojo pametno inteligenco sestavil mlado in perspektivno ekipo, katera lahko ogrozi letošnji naslov Celja Pivovarne Laško. Moštvo so okrepili vratar Aljaž Panjtar (Celje Pivovarna Laško), ostrostrelec Žan Šol (Slovenj Gradec), levi zunanji Grega Okleščen (Krka Novo mesto), levoroki Estonec Andris Celminš (Maribor Branik) ter obetavni Srb Vladimir Bojanić (Trimo Trebnje), kateremu številni trenerji pripisujejo naziv novega Željka Muse, ki je iz Trima prav tako odšel v velenjski klub, zdaj pa navdušuje v Nemčiji.

Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Ekipa je torej sposobna ogroziti državno lovoriko pivovarjev, že uvodnih nekaj preizkusov proti Urbanscape Loki, novomeški Krki, Mariboru, Riku Ribnici, Kopru in kasneje tudi Celju pa bodo pokazali, iz kakšnega testa so Jovičićevi fantje.

»Želimo nadgraditi tisto, kar smo dosegli lani. Filozofija ostaja enaka, se pravi, da gremo tekmo po tekmi ter igrati lep, atraktiven, hiter in garaški rokomet,« pred sezono meni trener Zoran Jovičić.

Matic Verdinek je blestel v minuli sezoni ter dosegel kar 300 zadetkov. Foto: RK GV

»Naš cilj je, da se držimo načel, ki se jih dogovorimo s trenerjem in da začnemo sezono tako uspešno kot smo lansko končali, s čim več zmagami. Šli bomo tekmo po tekmo, dali od sebe svoj maksimum in videli kam nas bo to popeljalo,« pa dodaja prvi strelec minule sezone, Matic Verdinek.

EKIPA V SEZONI 2019/2020:

IME IN PRIIMEK POZICIJA LETNICA ROJSTVA DRŽAVLJANSTVO
Urban Starc Krožni napadalec 2000 SLO

KADROVANJE PRED SEZONO:
PRIHODI (5+2):
Andris Celminš (RK Maribor Branik)
Vladimir Bojanić (RK Trimo Trebnje)
Gregor Okleščen (MRK Krka Novo mesto)
Aljaž Panjtar (RK Celje Pivovarna Laško)
Žan Šol (RK Slovenj Gradec)
Nina Djordjevič – trenerka za telesno pripravo
Benjamin Zbičajnik – pomočnik trenerja