Liga NLB

Velenjčani zanesljivo z Vinarji

Na drugi tekmi 18. kroga Lige NLB ni prišlo do presenečenja. Gostitelji iz Ormoža so se z Gorenjem Velenjem uspešno kosali do 22. minute. Nato je slednje stopilo v ospredje ter se po zaslugi odličnega drugega polčasa, ki ga je dobilo s 17:11, veselilo visoke zmage (34:24), svoje 13. v sezoni.

Preostale tekme kroga sledijo v petek. Ekipe, ki trenutno zasedajo spodnji del lestvice, se bodo tedaj pomerile kar na dveh obračunih – v Slovenj Gradcu bodo gostovali Mariborčani, ki bi se z zmago po točkah na lestvici izenačili z gostitelji, Urbanscape Loka pa se podaja k zadnjeuvrščeni Izoli. Zanimivo bo tudi v Trebnjem, kamor na dolenjski derbi k Trimu prihaja novomeška Krka, medtem ko bo v Ribnici potekal obračun zasedb, ki sta trenutno uvrščeni na mestih, ki prinašajo napredovanje v Ligo za prvaka.

Velenjčani z odliko proti Ormožanom

Velenjčani so ujeli pravi ritem v Ligi NLB. Pred četrtkovim gostovanjem so v svoji Rdeči dvorani igrali neodločeno z vodilnimi Celjani, tokrat pa zanesljivo slavili zmago v vselej vročem Ormožu.

Preki so v prvem polčasu še nekako kljubovali izbrancem gostujočega trenerja Zorana Jovičića, v drugi polovici tekme pa jim niso bili kos. Ose so si že na polovici tekme priigrale štiri gole prednosti (17:13), v drugem pa še bolj povečale svoje obrate.

Zorana Jovičiča ta vikend čaka evropski obračun s francoskim Nantesom. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

V 36. minuti so podvojile svojo prednost (22:14) in jasno je bilo, da bosta točki romali v Šaleško dolino, kjer bodo konce tega tedna – po spodbudnem nastopu v Magdeburgu – v nedeljo v okviru skupinskega dela Pokala EHF gostili tekmece iz francoskega Nantesa s slovenskim reprezentantom Rokom Ovničkom.

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Matic Verdinek z devetimi, v ormoški pa Rok Žuran s šestimi goli.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 19. februarja, gostila Slovenj Gradec 2011, ormoška pa bo v soboto, 22. februarja, gostovala v Kopru.