Liga NLB

Velenjčani za uvod v končnico za prvaka zasluženo odpravili mariborski Branik

Velenjčani so zasluženo premagali mariborski Branik. Foto: Rok Jošt/RK Gorenje Velenje

Velenjski rokometaši so drugi del sezone v Ligi NLB za prvaka odprli po željah in na prvi domači tekmi proti mariborskemu Braniku visoko slavili z 28:22 (17:12). Čeprav so vijoličasti ob koncu nekoliko ogrozili velenjsko zmago, pa so varovanci Zorana Jovićića v končnici pokazali pravi obraz in zasluženo slavili.

http://bit.ly/SDSPORT-pasicaRokometaši Maribor Branika v končnico vstopajo kot 4. ekipa prvenstva. Na 22 tekmah so slavili dvanajstkrat, štirikrat so si točke z nasprotnikom razdelili, premoč pa so tekmecem morali priznati šestkrat. Velenjčani so si na zadnji tekmi rednega dela Lige NLB uspeli zagotoviti drugo mesto s 34 osvojenimi točkami.

Domačini so v tekmo krenili zelo dobro in si že takoj priigrali določeno prednost. Matic Verdinek je v sedmi minuti zadel za 3:1, tako so Velenjčani vodili med enim in tremi zadetki. V nadaljevanju dvoboja so prednost le še stopnjevali in na odmor odšli s prednostjo petih golov (17:12).

Aleks Kavčič je bil s sedmimi goli najboljši strelec Gorenja Velenja. Foto: Rok Jošt/RK Gorenje Velenje

Drugi polčas je prinesel le še boljšo stopnjo domače ekipe, katera je v 40. minuti z golom Aleksa Kavčiča vodila že za +8 (21:13). Vijoličasti nikakor niso uspeli znižati zaostanka, v zadnjih petnajstih minutah pa so gostitelji povsem popustili, kar je izkoristila gostujoča zasedba. Sprva so znižali zaostanek na -5 (22:17), nato pa je Marin Buneta zadel že za 23:20. V končnici vendarle ni prišlo do preobrata in Gorenje Velenje je dobilo tekmo z rezultatom 28:22.

Najboljši strelec srečanja je bil s sedmimi goli Aleks Kavčič, s šestimi se mu je približal Vlado Matanović, medtem ko je za vijoličasto zasedbo petkrat zadel Andraž Velkavrh. V vratih Gorenja Velenja je s petnajstimi zaustavljenimi streli blestel Emir Taletović, mariborski čuvaj mreže Marin Đurica je zaustavil osem strelov.

Velenjski rokometaši bodo v prihodnjem krogu gostovali pri Urbanscape Loki, medtem ko mariborsko ekipo čaka gostovanje v Zlatorogu pri Celju Pivovarni Laško.

Jutrišnji dan prinaša le eno tekmo 1. kroga v Ligi NLB za prvaka. Rokometaši Urbanscape Loke namreč gostujejo pri neugodni Riku Ribnici, medtem ko se bosta v koprski Bonifiki udarila domača ekipe ter Celje Pivovarna Laško.

Liga NLB za obstanek, 1. kolo:

Petek, 22. marca, ob 20.15 (Rdeča dvorana, Velenje):

RK Gorenje Velenje – RK Maribor Branik 28:22 (17:12)

RK Gorenje Velenje: Taletović 15 obramb, Vujović, Logar; Mazej, Haseljić 4, Tajnik, Matanović 6, Levc 2, Miklavčič 2, Banfro, Drobež, Verdinek 4 (2), Šiško, Miha Kavčič 2, Aleks Kavčič 7, Kete 1; Trener: Zoran Jovićić.

RK Maribor Branik: Đurica 8 obramb, Simonič 1 obramba; Planinšek, Puc 1, Celminš 2, Marušič 3, Sok, Jerenec, Velkavrh 5, Ranevski, Budja 2, Golik 5 (2), Buneta 4, Štumpfl; Trener: Marko Šibila.

6 RD URBANSCAPE LOKA 0 0 0 0 0 0 0 22
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk