Liga NLB

Velenjčani iz Maribora z novim parom točk

Velenjski rokometaši se iz gostovanja pri mariborskemu Braniku vračajo z novima dvema točkama, potem ko so izbrance trenerja Marka Šibile premagali z rezultatom 22:28 (10:12)

Četa Zorana Jovičića je v štajersko prestolnico pripotovala oslabljena. Manjkali so Tadej Mazej, Matic Verdinek ter Nikola Špelić, namesto omenjene trojice pa so priložnost dobili Jernej Drobež, Urban Starc ter Tilen Grobelnik.

Vijoličasti so že takoj v tekmo vstopili agresivno ter enakovredno igrali z nasprotnikom. Po nekaj zgrešenih strelih Velenjčanov je mariborska prednost v 14. minuti poskočila na +4 (7:3). Gostje so postopoma topili zaostanek ter v 28. minuti z golom Mihe Kavčiča izenačili na 10:10. Na odmor so odšli z vodstvom dveh zadetkov (10:12).

Matic Verdinek je bil s sedmimi goli najboljši strelec tekme. Foto: Rok Jošt/RK Gorenje Velenje

V drugem delu je gostujoča ekipa mirno ohranjala prednost, katera se je gibala med dvema in štirimi goli. Gostitelji nikakor niso uspeli dohiteti gostov, kateri so v 53. minuti z uspešnim poizkusom Aleksa Kavčiča vodili z 19:23. Gorenje je do konca tekme uspelo zadržati vodstvo ter se veselilo zmage z izidom 22:28.

Najučinkovitejši mariborski strelec je bil s šestimi goli Matija Golik, pri Gorenju je bil s sedmimi najboljši Matic Verdinek.

Prihodnji vikend zaradi F4 pokala Slovenije v Novem mestu (več o tem klikni TUKAJ) ni prvenstvenih tekem . Teden kasneje bodo Velenjčani gostili Urbanscape Loko, Mariborčane čaka obračun s Celjani, medtem ko se bosta na Dolenjskem udarila Riko Ribnica ter Koper.

Liga NLB za prvaka, 6. kolo:

Sobota, 4. maja, ob 18.00 (Arena Tabor, Maribor):

RK Maribor Branik – RK Gorenje Velenje 22:28 (10:12)

RK Maribor Branik: Đurica 5 obramb, Simonič; Žabić 4, Planinšek, Celminš, Marušič, Sok 4, Jerenec 2, Velkavrh 1, Ranevski 1, Budja, Jerebie 3, Golik 6 (3), Buneta, Štumpfl 1; Trener: Marko Šibila.

RK Gorenje Velenje: Taletović 15 obramb, Logar, Vujović; Grobelnik, Haseljić 3, Tajnik, Matanović 3, Levc, Starc, Miklavčič 3, Banfro, Drobež, Verdinek 7 (1), Miha Kavčič 6, Aleks Kavčič 5, Kete 1; Trener: Zoran Jovičić.

Ob 20.00 (Dvorana Poden, Škofja Loka):

RD Urbanscape Loka – RD Riko Ribnica

Že odigrano:
RK Celje Pivovarna Laško – RD Koper 29:22 (11:12) – več o tekmi TUKAJ
Razgor 8, Šarac 6; Matijaševič in Krečič oba po 5.

6 RD URBANSCAPE LOKA 5 1 0 4 118 148 -30 24
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk