Liga NLB

V Slovenj Gradec prihaja talentirani črnogorski reprezentant

Foto: ŠD Šport

Slovenjgradčani že pridno kujejo kader za prihodnjo sezono. V naslednji sezoni bo barve kluba branila tudi odmevna okrepitev, in sicer črnogorski reprezentančni ostrostrelec Aleksandar Glendža, ki je do sedaj igral pri bosanskemu prvoligašu Leotarju.

Glendža, sicer Črnogorec je v preteklosti igral tudi za Lovčen, srbsko Jagodino, Partizan Beograd in nenazadnje tudi Leotar. Velja za obetavnega rokometaša, ki zna doseči gol z devetih ali desetih metrov. Praktično je klasičen ostrostrelec, ki lahko igra tudi na poziciji organizatorja igre.

Triindvajsetletnik se pogosto znajde tudi na širših spiskih črnogorske reprezentance, v višino pa meri kar 197 centimetrov. Letos je v bosanskem prvenstvu eden izmed najboljših strelcev, skupaj z novopečenim bosanskim reprezentantom Dinom Hamidovićem, ki se v naslednji sezoni prav tako odpravlja v enega izmed slovenskih prvoligašev. S slovenjgraškim klubom je podpisal dvoletno pogodbo, na Koroško pa je pripotoval po priporočilu legendarnega slovenjgraškega rokometaša Nenada Maksića, ki ga je imel pod nadzorom pri beograjskemu Partizanu.