Pokal Slovenije

Tretjeligaš dodobra namučil pokalne podprvake, za senzacijo zmanjkalo kanček športne sreče

Grosupeljčani so se odlično upirali aktualnim pokalnim podprvakom. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Včerajšnji rokometni večer je bil v grosupeljski športni dvorani Brinje rezerviran za četrtfinalni pokalni obračun med domačim tretjeligašem iz Grosuplja ter aktualnimi podprvaki Krkaši. Ti so komajda strli odpor žilavih Grosupeljčanov, katerim je za senzacijo zmanjkalo kanček športne sreče in nekaj moči.

http://bit.ly/SDSPORT-pasicaGrosupeljski rokometaši so s prebojem v četrtfinale rokometnega pokala Slovenije naredili enega izmed večjih klubskih uspehov v zgodovini, zagotovo največji v pokalnem tekmovanju. Po slavju proti Ajdovščini združeni ekipi Cerkelj-Radovljice, je na vrsto prišla borba za uvrstitev na F4 proti aktualnim podprvakom iz Novega mesta.

Gostitelji so tekmo odprli nekako v krču in Krkašem dopustili vodstvo v peti minuti z 0:3. Kasneje je igra vendarle stekla in domačini so stalno dihali za ovratnik Novomeščanom. Slednji so ob odmoru vodili le za dva zadetka (11:13).

Aleksandar Tomić je blestel v vratih Krke s petnajstimi obrambami. Foto: Danilo Kesić/MRK Krka

Drugi polčas so bolje odprle Grosupeljčani in z golom Zakotnika v 39. minuti vodili že s 16:15. Tik zatem je imel Tilen Zakotnik napad še za +2, a je neoviran strel z odlično obrambo zaustavil srbski vratar Aleksandar Tomić. Nato pa so se novomeški rokometaši vendarle zbudili in si z delnim izidom 0:3 priigrali vodstvo dveh golov (17:19). A nalet gostov so domačini uspeli zaustaviti in se nikakor niso predali, ravno obratno. Gostitelji so še naprej trdo garali, tako v napadu kot obrambi, a v končnici so jim pošle vse moči. Čeprav tudi Krkašem ni steklo v napadu, so Grosupeljčani ob eni izgubljeni žogi zapravili še štiri strele. Kljub temu so Novomeščani komajda slavili s 24:26.

Matevž Corel je prispeval šest zadetkov. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Grosupeljčani so se tako izkazali v sijajni luči, medtem ko bodo varovanci trenerja Mirka Skoka morali še kako izboljšati svojo igro za finalni turnir pokala Slovenije.

»Po zaspanem uvodu v tekmo smo se po minuti odmora zbrali in odigrali tako, kot smo si zamislili in to z željo po uvrstitvi na zaključni turnir pokal Slovenije. Zaostanek štirih zadetkov smo do polčasa prepolovili in nato v 38. minuti celo povedli za zadetek, nato pa žal zapravili dva napada za +2. Z nekaj športne sreče in izkušnjami bi bilo lahko napeto vse do zadnjega žvižga, a žal so izkušnje gostov nagnile tehtnico v njihovo korist. Iskrene čestitke celotni ekipi in trenerju za tako borbeno in srčno predstavo. Sedaj nas čaka še pet prvenstvenih tekem, na katerih moramo ohraniti fokus z današnje tekme in le tako se bomo 13.4. veselili uvrstitve v 1.B ligo,« je po dvoboju za ŠD Šport povedal Matevž Corel.

Poleg Krkašev bodo na finalnem turnirju pokala Slovenije igrale še ekipe SVIŠ-a iz Ivančne Gorice, Celja Pivovarne Laško in Gorenja Velenja. Sklepni turnir četverice bo potekal med 11. in 12. majem.

Pokal Slovenije za moške, četrtfinale:

Sreda, 13. marca, ob 20.00 (Športna dvorana Brinje, Grosuplje):

RK Grosuplje – MRK Krka Novo mesto 24:26 (11:13)

RK Grosuplje: Stare 7 obramb, Pekeč 1 obramba, Mišigoj; Mušič, Kitak 1, Mišmaš, Fortuna, Rede 1, Ferkulj 2, Virant, Slemenjak 4, Harbaš 2, Verbič 3 (1), Muhič 2, Corel 6, Zakotnik 3; Trener: Miloš Aksentijevič.

MRK Krka Novo mesto: Tomić 15 obramb, Pavlin; Leon Rašo 4, Bevec, Didovič 1, Okleščen 6 (1), Pršina 1, Jakše 5 (3), Klemenčič, Plut, Dino Rašo, Batagelj 2, Papež 4, Kukman 2, Matko 1, Florjančič; Trener: Mirko Skoko.