EHF liga

Trebanjski levi z Madžari v Novem mestu

Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Trebanjski levi z Madžari v Novem mestu

Iz trebanjskega kluba so sporočili, da se je vodstvo uspelo dogovoriti s ŠC Novo mesto za igranje prve kvalifikacijske tekme 2. kroga EHF lige z madžarskim Balatonfuredijem.

Trebanjski levi potrditev igranja prve tekme 2. kroga kvalifikacij za EHF ligo proti Balatonfurediju v Novem mestu slavijo kot pomembno informacijo. Novo mesto je namreč središče Dolenjske, kar prinaša prepoznavnost rokometa v regiji.

Prva tekma bo na sporedu v Sloveniji, in sicer se je klub naknadno uspel dogovoriti s ŠC Novo mesto za izvedbo evropske tekme v športni dvorani Leona Štuklja. Slednja sprejme do 2000 gledalcev, a tokrat bo število obiskovalcev na tekmi omejeno (številka bo sporočena naknadno).

Sprva bi trebanjski levi morali igrati v Hali Tivoli (neustrezni pogoji dvorane v Trebnjem), naknadno spremembo lokacije igranje pa je odobrila tudi Evropska rokometna zveza.

More in EHF liga