Liga NLB

Trebanjci prepričljivo ugnali Dolane

Rokometaši Trima Trebnjega so na tekmi šestega kola Lige NLB za obstanek prepričljivo slavili proti ekipi iz Dola pri Hrastniku z rezultatom 34:29 (17:14) in z zmago naredili korak bližje h končnemu prvemu mestu v končnici za obstanek.

Trebanjski rokometaši so srečanje odprli sijajno ter z goloma Cirarja in Seferovića hitro povedli z 2:0. Prednost je v nadaljevanju še naprej rasla in v šesti minuti znašala že 4:1. Dolanom, katere je danes vodil novopečeni trener Tadej Simončič nikakor ni steklo v napadu, kasneje pa so zaostanek v 15. minuti uspeli znižati na -2 (9:7). Prednost so gostitelji uspeli stopnjevati in v 27. minuti po golu Cvetka vodili s 16:11, ob odmoru pa je vodstvo znašalo 17:14.

V drugem delu so domačini brez težav držali vodstvo v svojih rokah. Izkoriščali so vsako napako gostov ter v 45. minuti po številnih hitrih protinapadih in delnemu izidu 6:1 povišali prednost že na +7 (27:20). V zadnjih desetih minutah je bil zmagovalec praktično že odločen in domačinom je zasluženo pripadla tekma s 34:29.

Lan Grbić je bil danes odličen v obrambi. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

»V tekmo smo šli z maksimalno željo po zmagi. Želeli smo si novih dveh točk, saj se je to pokazalo tudi na igrišču. Pokazali smo, da tudi s to tekmo ne odstopamo od svojega končnega cilja (prvo mesto). Zdaj pa so glave že usmerjene na prihodnji obračun v Dobovi, kjer bomo prav tako maksimalno osredotočeni na zmago,« je po tekmi dejal igralec srečanja Lan Grbić.

Trebanjce v naslednjem krogu čaka gostovanje v Dobovi, medtem ko bodo Dolani gostovali pri Ormožu.

Liga NLB za obstanek, 6. krog:

Petek, 10. maja, ob 19.00 (Športna dvorana OŠ Trebnje):

RK Trimo Trebnje – RK Dol TKI Hrastnik 34:29 (17:14)

RK Trimo Trebnje: Urbič 2 obrambi, Brana 4 obrambe; Cvetko 7 (2), Matic Kotar 1, Seferović 2, Sašek 2, Miha Kotar 4, Marko Kotar 4, Udovič 2, Majzelj 1, Redek 1 (1), Bojanić, Grbić 1, Horžen 1 (1), Grandovec 3, Cirar 5; Trener: Benjamin Teraš.

RK Dol TKI Hrastnik: Seme 3 obrambe, Nunčič; Brilej 1, Klepej 4 (2), Ajdari 5 (1), Grušovnik, Pintar 2, Gospodarič 2, Hribšek 1, Zore 5, Ramič 1, Ribič 3, Jakopič 2, Simončič 3; Trener: Tadej Simončič.