NLB liga

Trebanjci po preobratu premagali Maribor, Krka zanesljivo odpravila Grosist Slovan!

Podoben scenarij kot v Trebnjem

RK Maribor Branik nadaljevanja sezone ni uspel nadaljevati z zmago. V domačem Taboru so podobno kot oktobra v Trebnjem v 1. polčasu bili boljši od rokometašev Trima, a žal v 2. polčasu dovolili preobrat.

Liga NLB – redni del 15. krog, Dvorana Tabor Maribor, 10.02.2018, gledalcev: 150, sodnika: Mitja Smolko in Matija Knez

RK MARIBOR BRANIK –  RK TRIMO TREBNJE   27:30(18:15)

Strelci:

RK Maribor Branik: Đurica 1 obramba, Čudič 6 obramb; Pernek, Bogadi 1, Celminš, Sok 6, Jerenec, Rotim 2, Velkavrh 9(7m-1/1), Ranevski 2, Bezgovšek, Štumpfl, Sivić 2, Kete 5; Trener: Marko Šibila

RK Trimo Trebnje: Hasić, Urbič 18 obramb; Cvetko 2, Djurdjevič, Florjančič 1, Horžen 5, Skol, Kotar Mat. 9(7m-7/7), Sikošek Pelko, Kotar Mar. 1, Udovič 1, Sašek 2, Mlakar, Rozman 8, Ratajec 1, Grandovec; Trener: Roman Šavrič

7m: RK Maribor Branik 1/1   , RK Trimo Trebnje 7/7

Izključitve: RK Maribor Branik 4 min, RK Trimo Trebnje 2 min

Rdeči karton:

Drugi letošnji obračun med rokometaši Maribora in Trebnjega so bolje pričeli gostje, ki so v 8. minuti z zadetkom Matica Kotarja povedli 3:5. Toda kaj hitro so vijoličasti rokometaši izenačili ter v 12. minuti z goloma Andraža Velkavrha povedli 7:6 in v 18. minuti 10:8. Varovanci Marka Šibile vodstva do konca polčasa niso več izpustili iz rok, kapetan Mariborčanov Tadej Sok pa je 3 minute pred koncem prednost povišal na +3(16:13). S priigrano prednostjo so Branikovci odšli tudi na odmor(18:15).

Takoj na začetku 2. polčasa je Andraž Kete zadel za 19:15, a je sledilo slabšo obdobje mariborskih rokometašev. Slednji so namreč dopustili, da se jim Trebanjci v 39. minuti z zadetkom Kristjana Horžena povsem približali(19:19). Takoj zatem je mariborski strateg Marko Šibila zahteval minuto odmora, ki pa je ponovno prebudila njegove igralce. Nikola Ranevski je namreč 43. minuti poskrbel za vodstvo 21:19 in s tem za veselje v Taboru. Toda gostom iz Trebnjega je še enkrat uspelo izvesti preobrat, ki mu je v dobri meri botrovala tudi slaba realizacija mariborskega napada in razpoloženi gostujoči vratar Žiga Urbič, slednji je na koncu zbral kar 18 obramb. Trebanjci so najprej v 46. minuti izenačili na 22:22 za katerega je z zadetkom poskrbel Kristjan Horžen. V 50. minuti je Tim Rozman zadel za 23:25 in Šibila je posegel še po drugi minuti odmora. Toda niti ta ni pomagala zaustaviti naleta Trebanjcev, ki so v 54. minuti z golom njihovega najuspešnejšega Matica Kotarja povedli 23:28 ter tako močno nakazali kam bosta šli obe točki. Tako se je tudi zgodilo, saj Mariborčanom razen približanja na 25:28 tri minute pred koncem ni uspelo. Zmage z 27:30 so se tako na koncu veselili rokometaši Trima.

Tadej Sok, kapetan RK Maribor Branik po tekmi s Trebnjem: Težko je zbrati misli po takšnem porazu. Vsi smo zelo razočarani še posebej zato, ker je za nami mesec zelo dobrega dela v pripravljalnem obdobju, kjer smo tudi na pripravljalnih tekmah prikazali dobro igro. Tako smo šli v to srečanje z velikimi ambicijami in prepričanjem, da bomo tekmo zmagali. Moram reči, da smo v 1. polčasu prikazali igro, ki smo jo kazali v januarju. Ob odhodu na odmor bi lahko imeli tudi še kakšen gol prednosti več, a je tudi prednost 3 zadetkov bila dobra popotnica za nadaljevanje srečanja. Potem pa skoraj povsem enak scenarij kot na tekmi v Trebnjem. Trimo je zamenjal obrambo pri kateri smo se malo izgubili, naredili preveč napak in mu dovolili, da je izvedel preobrat. Morda nas je tudi zaradi malo krajše klopi zmanjkalo, saj je po 50. minuti igre izgledalo kot, da smo se povsem ugasnili. To so rokometaši Trima znali izkoristiti ter se na koncu zasluženo veselili zmage.

Izjava Tobiasa Cvetka (RK Trimo Trebnje) po tekmi:

“Za nami je napeta tekma v Mariboru, kjer smo domov prinesli 2 točki. Začeli smo borbeno predvsem v obrambi, vendar zaradi prevelikega števila tehničnih napak pustili nasprotniku do prednosti treh zadetkov na koncu prvega polčasa. V drugem polčasu smo zmanjšali število napak, igrali bolj agresivno v obrambi in s pomočjo vratarja Urbiča smo tekmo obrnili v svojo korist. Zmaga nam veliko pomeni, saj je to prva izmed štirih tekem pred zaključkom rednega dela prvenstva, za katere v poštev pridejo le zmage.”

Krkaši dosegli pomembno zmago v boju za ligo za prvaka!

Krka – LL Grosist Slovan 32:28 (19:13)

* Dvorana Marof, gledalcev 200, sodnika: Backović in Palačković (oba Ljubljana).
* Krka: Tomič, Brajer, Bevec 1, Didovič 8, Okleščen 1, Pršina, Irman 1, Jakše 7 (1), D. Rašo 5, Udovč, D. Rašo, Papež 6 (3), Matko, Ban 2, Klobčar.
* LL Grosist Slovan: Nunčič, Podpečan, Bojić, Prevolnik, Serdinšek-Ekart, Marinček 2, Marušič 2 (1), Marojević 6, Korošec, Krivic, Jovičić, Kaučič 2, Novak 8 (2), Sanković 7, Atanasov 1.
* Sedemmetrovke: Krka 4 (4), LL Grosist Slovan 4 (3).
* Izključitve: Krka 8, LL Grosist Slovan 12 minut.
* Rdeči karton: Prevolnik (49.).

Gledalci so v domači dvorani Marof drevi v 15. krogu spremljali zanimiv obračun med domačo zasedbo Krke in ljubljanskega Slovana, kjer so zanesljivo slavili varovanci trenerja Mirka Skoka, bilo je 32:28 ( 19:13).Rokometaši Krke so dosegli osmo prvenstveno zmago in se po današnjem krogu obdržali na visokem četrtem mestu, Slovan pa po desetem porazu ostaja na predzadnjem mestu v ligi NLB. Novomeščani so sijajno odprli tekmo in si po vsega osemnajstih minutah priigrali vodstvo osmih golov (12:4), dve minuti kasneje pa povišali na +10 (14:4). Ljubljančani so bili v nadaljevanju bolj konkurenčni, a uvodni zaostanek so čutili skozi celotno tekmo. Nekajkrat so se približali na štiri gole (20:24, 24:28, 27:31), a nato so tudi krkaši zaigrali bolj zbrano in zasluženo osvojili obe točki.

V zmagoviti ekipi sta bila najbolj učinkovita David Didovič z osmimi in Jaka Jakše s sedmimi goli, v gostujoči pa je Domen Novak dosegel osem, Robert Sanković pa sedem zadetkov.

Novomeščane danes teden čaka gostovanje v Ormožu, čez štirinajst dni pa bodo doma gostili Dobovo.

Izjave po tekmi:

David Didovič, KRKA: » Ta zmaga nam zelo veliko pomeni. V prvem polčasu smo zelo dobro odigrali, imeli manjši padec v nadaljevanju, a je to pričakovano po takem tempu. S tako igro, ki smo jo prikazali danes, gremo naprej. Želimo si v play-off, med prvih šest, kar je bil tudi naš cilj in naredili bomo vse, da se nam želje uresničijo«.

Zoran Jovičič, trener Slovana:« Mi se nismo dobro odzvali na Krko, za katero smo vedeli, na kakšen način bodo igrali. Naš polčas je bil zelo slab, točno smo vedeli, kaj bodo delali, a so nam ravno to »prodajali«, zasluženo vodili, mi pa se enostavno na njihovo igro nismo znašli. V drugem delu lahko rečem, da je bila slika nekoliko obrnjena, odigrali smo korektno in zelo dobro in kljub poškodbam, rdečemu kartonu in skromnem igralskem kadru lahko svojim fantom samo čestitam. Krki želimo veliko sreče, mi pa se bomo pripravili na Maribor«.

Urbanscape Loka zanesljivo premagala Šmartno

Urbanscape Loka – Herz Šmartno 34:24 (19:10)

* Dvorana Poden, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Krško).
* Urbanscape Loka: Božnar, Juričan, A. Vrbinc, M. Vrbinc 3, Rakovec 4, Šibanc 7 (3), Gartner, Dolenc, Kavčič 8, M. Jesenko 1, U. Pipp 1, Bradeško 1, Jeseničnik 1, M. Pipp, Bergant 3, A. Jesenko 5 (1).
* Herz Šmartno: M. Sadar, Muratović, Kukovica, Strmljan 3, Ribarič, Kunst 7, Cirar 1, Justin 2 (1), Bahovec, Žižek, A. Sadar 2, Avsec 2, Jerina, Močnik 2 (1), Dobovičnik 5, Ostrež.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 4 (4), Herz Šmartno 2 (2).
* Izključitve: Urbanscape Loka 4, Herz Šmartno 10 minut.
* Rdeči karton: /.

Rokometaši Urbanscapa Loke so v 15. krogu lige NLB premagali Herz Šmartno s 34:24 (19:10).

Gorenjska zasedba je pričakovano dosegla deveto zmago v državnem prvenstvu in zadržala visoko tretje mesto na prvenstveni lestvici, medtem ko osmoljenka današnje tekme iz osrednje Slovenije ostaja na zadnjem mestu.

Izbranci domačega trenerja Roberta Beguša so vse dvome o novi zmagi razrešili po tridesetih minutah tekme, ko so bili za razred ali dva boljši od svojih tekmecev. Že na polčasu so si priigrali devet golov prednosti (19:10), v drugi polovici tekme pa niso popustili niti za ped in prepričljivo slavili.

V zmagoviti zasedbi sta bila najbolj učinkovita Aleks Kavčič z osmimi in Alen Šibanc s sedmimi goli, v poraženi pa Matevž Kunst s sedmimi ter Anže Dobovičnik s petimi zadetki.