Liga NLB

Trebanjci na vrhu Lige NLB, Korošci do zmage na Kodeljevem

Trebanjski levi so (začasno) prevzeli vodilno mesto na prvenstveni lestvici Lige NLB. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Trebanjci na vrhu Lige NLB, Korošci do zmage na Kodeljevem

Drevi sta potekali uvodni tekmi 7. kola Lige NLB. Rokometaši trebanjskega Trima so z odlično predstavo brez težav ugnali Butan Plin Izolo (26:41), Slovenjgradčanom pa je tretjo prvenstveno zmago uspelo vpisati na gostovanju pri ljubljanskemu Grosist Slovanu (22:23).

V petek so rokometaši v Ligi NLB zakorakali v 7. krog. Z neposrednim prenosom na Sportklubu 1 in Facebook strani Sportklub Slovenija sta ga otvorili ekipi LL Grosista Slovana in Slovenj Gradca 2011. Obračun so tesno dobili Korošci (22:23), četrt ure za tem pa je trebanjski Trimo gostoval na Obali pri Butanu plinu Izoli ter zanesljivo dobil tekmo s petnajstimi goli razlike (26:41).

Pivovarji bodo v domačem Zlatorogu gostili aktualne podprvake iz Ribnice. Foto: Telekom Veszprém/Dávid Vörös

Preostali redni tekmi bosta na sporedu v soboto. Ob 17.30 se bosta pred kamerami TV Slovenije 2 pomerila prvak in podprvak minule sezone, Celje Pivovarna Laško in Riko Ribnica. Ob 19. uri sledi še dvoboj med Gorenjem Velenjem in Jeruzalemom Ormožem.

Tudi v tem krogu zdravstvene težave niso obšle ekip, saj so zaradi okužb s koronavirusom v zasedbah Krke, Dobove in Ljubljane preložene tri tekme.

Trebanjski levi (začasno) na vrhu Lige NLB

Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Rokometaši trebanjskega Trima so z odliko opravili gostovanje v 7. kolu Lige NLB in Butan Plin Izolo visoko ugnali s 26:41 (13:21). S šesto zaporedno prvenstveno zmago je bila z odliko opravljena generalka pred torkovo evropsko tekmo z Rhein-Neckar Lӧwnom.

Trebanjci so pred drevišnjim gostovanjem na Obali imeli stoodstotni rezultatski izkupiček 8/8, a vsekakor niso smeli podcenjevati neugodnega tekmeca. Butan Plin Izola je v lanski sezoni v Trebnjem denimo remizirala, tokrat pa so izbranci Uroša Zormana prikazali pravi obraz in z dobro igro zanesljivo ugnali primorsko ekipo s 26:41.

»Čestitke fantom za zmago in Izoli za korekten obračun. Nadzorovali smo ga zelo dobro, fantje so se borili in zasluženo smo slavili. Zdaj je pred nami gostovanje v Nemčiji, kamor ne odhajamo z belo zastavo,« je po obračunu povedal Uroš Zorman.

Korošci do tesne zmage v prestolnici

Aleš Repina ostaja le z eno prvenstveno zmago v Ligi NLB. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Izbranci gostujočega trenerja Sebastjana Soviča so vodili od prve do zadnje minute. Dokaj hitro so si priigrali tri gole prednosti (6:3), to prednost pa v končnici prvega polčasa še malce oplemenitili in ga končali z vodstvom 13:9.

Gostujoči rokometaši v drugi polovici niso popustili, njihova prednost je večji del znašala od dveh do štirih golov. Izbranci domačega trenerja Aleša Repine so se jim v predzadnji minuti po golu Davida Svečka resda približali na gol (21:22), zmago Korošcev pa je v zadnji minuti potrdil Žan Šol.

LIGA NLB, 7. KROG:
Petek, 16. oktobra, ob 18.45 (Športna dvorana Kodeljevo, Ljubljana):

RD LL Grosist Slovan – RK Slovenj Gradec 22:23 (9:13)
Kotar 9 (3), Jovičič 4; Cvetko (1) in Štumpfl po 6.

Ob 19.00 (Športna dvorana Kraška, Izola):
RD Butan Plin Izola – RK Trimo Trebnje 26:41 (13:21)
Velkavrh 10, Nikolić (2) in Stopar po 5; Dobovičnik in Cirar po 5.

Sobota, 17. oktobra, ob 17.30 (Arena Zlatorog, Celje):
RK Celje Pivovarna Laško – RD Riko Ribnica – prenos na TV Slovenija 2

Ob 19.00 (Rdeča dvorana, Velenje):
RK Gorenje Velenje – RK Jeruzalem Ormož – prenos na Facebook strani Lige NLB

PRESTAVLJENO: