Liga NLB

Teraš gosti Gorenjce, Krka v Izoli, Koprčani na Hardeku

Robert Beguš bo z varovanci gostoval v Dobovi. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Današnji sobotni spored prvoligaških tekem osmega kola prinaša štiri srečanja. Dobova, ki se z Benjaminom Terašem nahaja na odličnem četrtem mestu, bo doma gostila Urbanscape Loko, Romana Zarabca z Novomeščani čaka gostovanje v Izoli, medtem ko bo Koper gostoval na Hardeku pri Ormožanih.

Prvoligaško tekmovanje se na sceno znova vrača, potem ko smo zadnji oktobrski teden preživeli v družbi slovenske reprezentance, ki je opravila še zadnji dve pripravljalni tekmi pred začetkom decembrskih priprav za EP 2020. Osmo kolo Lige NLB sta že v sredo odprla vodilna kluba, derbi pa je pripadel favoriziranim Celjanom.

https:/si/si.gorenje.com/

Drevi so na sporedu štiri tekme, zadnje dejanje pa nas čaka jutri, ko se bosta v Trebnjem udarila domači Trimo in mariborski Branik.

Lahko Teraš preseneti tudi Beguša?

Benjamin Teraš želi z Dobovčani ugnati tudi Urbanscape Loko, a pot do zmage bo zelo težka. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Članska zasedba Dobove bo danes v domači dvorani, ki je bila v tej sezoni poražena le dvakrat, gostila škofjeloške rokometaše. Ti so letos pričeli solidno in se po odigranih sedmih tekmah nahajajo na šestem mestu, z osvojenimi šestimi točkami. Dobova ima le dve točki več, zato se obeta zares zanimivo srečanje.

Farmacevti gostujejo na Obali

Novomeščani so v prejšnjem krogu zabeležili boleč poraz na cvičkovem derbiju proti ekipi Trima in zapravili ogromno strelov, zato so Trebanjci zasluženo slavili. Tekom reprezentančnega premora je četa Romana Zarabca odigrala tudi pripravljalno tekmo z Al Ainom in tesno dobila dvoboj ter se z odliko pripravila na nadaljevanje Lige NLB.

Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

»Imamo nekaj težav s poškodbami. Za nas je tekma proti Krki izjemnega pomena in vemo, kaj nam morebitna zmaga prinaša.  Še vedno čakam na tisto tekmo, ko bomo odigrali brez obdobij mrka, kar se je dogajalo na večini tekem in nam za posledico otežilo delo,« je za portal RZS spregovoril izolski strateg Fredi Radojkovič.

Vinarji na Hardeku s Koprom

Obračuni med Jeruzalemom in Koprom na parketu dvorane Hardek že dolga leta veljajo za izjemno napete. Za piko na i je seveda poskrbel še sodniški par, pred leti pa se je v obdobju Veselina Vujovića na koprskem trenerskem stolčku dolgo govorilo o sporu na relaciji Ormož-Vujović.

Uroša Rapotca na Hardeku čaka izjemno težka naloga. Foto: RD Koper

Zdaj so ti časi že mimo, a ormoška trdnjava Hardek bo nocoj gostila prav Primorce, ki se po sedmih tekmah nahajajo na sedmem mestu, s petimi točkami.

»Malo daljši premor med tekmami smo izkoristili za počitek in predvsem za pripravo na naslednjo tekmo proti Ormožu. Imeli smo veliko časa, da preučimo igralce nasprotne ekipe, tako da vemo kje so največje nevarnosti za nas, sicer pa ekipo Ormoža kar dobro poznamo, saj so skupaj že dlje časa,« je dejal koprski krožni napadalec Rok Marić.

Velenjčani in Slovenjgradčani prvič po treh letih in pol

Liga NLB, 8. krog:
Sobota, 2. novembra, ob 19.00:
RK Jeruzalem Ormož – RD Koper
RD Butan Plin Izola – MRK Krka Novo mesto
MRD Dobova – RD Urbanscape Loka

Ob 20.30:
RK Slovenj Gradec – RK Gorenje Velenje – prenos na SportKlub 2

Nedelja, 3. novembra, ob 18.00:
RK Trimo Trebnje – RK Maribor Branik

Že odigrano: