Liga NLB

Dobova ugnala Urbanscape Loko, Krkaši in Koprčani slavili v gosteh

Dobovčani so slavili še petič v letošnji sezoni. Foto: MRD Dobova

Dobovski rokometaši so z zmago proti Škofjeločanom utrdili četrto mesto na prvenstveni lestvici in s trenerjem Benjaminom Terašem precej zadovoljili domačo publiko. Do zmage sta se na gostovanju pri Izoli in Ormožu dokopala tudi Koper in novomeška Krka.

Prvoligaško tekmovanje se na sceno znova vrača, potem ko smo zadnji oktobrski teden preživeli v družbi slovenske reprezentance, ki je opravila še zadnji dve pripravljalni tekmi pred začetkom decembrskih priprav za EP 2020. Osmo kolo Lige NLB sta že v sredo odprla vodilna kluba, derbi pa je pripadel favoriziranim Celjanom.

https:/si/si.gorenje.com/

Tokrat so bili v soboto ob 19.00 dejavni trije pari. Dobova je z odlično igro premagala Urbanscape Loko, Farmacevtom je uspelo vpisati novo zmago v Izoli, obračun na Hardeku pa je pripadel Koprčanom.

Odlična igra za peto zmago v sezoni

Marko Sintič je blestel s kar dvanajstimi zadetki. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Dobovski rokometaši v letošnji sezoni zares navdušujejo. Z borbeno predstavo so ugnali tudi Urbanscape Loko in prišli do pete zmage v letošnji sezoni. V primerjavi z lanskoletnim izkupičkom so imeli po koncu rednega dela skupno šest zmag, zdaj jih imajo po osmih odigranih srečanjih že kar pet!

Četa Benjamina Teraša je današnjo tekmo odprla v izenačenem ritmu s tekmecem in v uvodnih dvajsetih minutah povedla do štirih zadetkov prednosti. V končnici prvega dela je igra vendarle stekla in domačini so na odmor odšli z vodstvom +6 (20:14).

V drugem delu je bila gostujoča zasedba popolnoma brez moči. Gostitelji so odlično diktirali tempo igre in po golu Luciana Bure v 41. minuti povedli že s +10 (29:19). Prednost je v nadaljevanju tekme ostajala enaka, ob koncu pa so Dobovčani visoko slavili z 38:30.

V naslednjem krogu se rokometaši Dobove odpravljajo na gostovanje v Novo mesto, Škofjeločani pa bodo doma gostili Riko Ribnico.

Krkaši slavili na Obali

Roman Zarabec je vpisal tretjo zmago v prvenstvu na novomeški klopi. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Novomeška zasedba je vpisala še tretjo letošnjo prvenstveno zmago, in sicer na gostovanju pri novincu iz Izole. Četa Romana Zarabca se je za novi dve točki morala precej potruditi, a zmaga je vendarle romala na Dolenjsko.

Uvodne minute so minile v izenačenem ritmu, kasneje pa se je Novomeščanom uspelo oddaljiti na dva zadetka in Krkaši so vendarle lažje zadihali. Domača zasedba v nadaljevanju nikakor ni mogla znižati zaostanka, ob polčasu pa zaostajala z 12:14.

Jaka Jakše se je izkazal z osmimi goli. Foto: Danilo Kesič/MRK Krka Novo mesto

V drugem delu je rokometna publika, na čelu z domačimi navijači Ribari, spremljala napeto in zanimivo končnico, ki je z nekaj sreče pripadla Dolenjcem z rezultatom 25:29.

Krkaši bodo prihodnji krog v novomeški športni dvorani Marof gostili Dobovo, medtem ko Izolane čaka gostovanje pri Mariboru.

Koprčani slavili na Hardeku

Obračuni med Jeruzalemom in Koprom na parketu dvorane Hardek že dolga leta veljajo za izjemno napete. Takšen razplet smo spremljali tudi danes, a zmage so se veselili Primorci.

Ti so v tekmo krenili zelo dobro in v prvi minuti že povedli z 1:4. Kasneje so se Vinarji vendarle prebudili, a še vedno bili primorani slediti tempu igre koprskega moštva. Ta je ob koncu prvega dela nekoliko izgubil prednost in na odmor odšel s 16:16.

Grega Krečič je bil z desetimi goli najučinkovitejši Koprčan. Foto: Matia Ščukovt/RD Koper

V drugem polčasu smo dolgo uvodoma spremljali igro gol za gol, kasneje pa je četa Uroša Rapotca znova pričela diktirati tempo in ga vrstila vse do konca tekme. Na semaforju pa je po sodniškem pisku kazalo 30:33 za Koprčane.

Primorci bodo naslednji vikend v domači dvorani gostili Slovenj Gradec, Vinarje pa čaka gostovanje v celjskem Zlatorogu.