1. B DRL

SVIŠ dobil gostovanje proti Krškem, Grosupeljčani remizirali s Škofljico, neodločeno tudi v Slovenj Gradcu!

Ivančani dosegli pomembno zmago proti Krškem, v boju za NLB ligo!

Za Ivančane, je bil začetek precej usoden, ko so že v 6. minuti zaostajali za -2 (4:2). Vendar so se po nekoliko boljši predstavi uspeli vrniti in v 11. minuti izenačili na 6:6. Minuto kasneje so gostujoči tudi povedli, po zadetku Nejca Krabonje, zato se je krški trener Primož Plazar odločil za minuto odmora. Varovanci Aleksandra Polaka so prednost le še vzdrževali in po zadetku Slavka Eraka v 20. minuti, še vedno vodili z 10:12. Napad kasneje pa je po odličnih obrambah Domna Škorca, prednost narasla že na +3 (10:13). Po odlični igri so gostje iz Ivančne Gorice, v 25. minuti vodili za +5 (11:16) in tekmecu nikakor pustili do zadetka. Odlična igra gostov se je še nadaljevala, tako da je bil izid prvega polčasa 13:18.

Ivančani so tudi drugi polčas začeli izjemno dobro ter v 38. minuti, po zadetku Matica Koširja, vodili že za kar +6 (14:20). Vodstvo SVIŠ-a se je v 40. minuti še povišalo, potem ko je Domen Škorc do takrat zbral odličnih 11 obramb. Krčani so v 44. minuti uspeli nekoliko znižati zaostanek na 19:24, a je SVIŠ po zaslugi vratarja Škorca, uspel povišati prednost na +7 (20:27). Nato se je prednost SVIŠ-a zopet nekolika spustila na -4 (24:28), razlog pa je bil, da je trener SVIŠ-a zamenjal nekaj nosilcev ter dal priložnost drugim igralcem. A vseeno je bil zmagovalec znan že minuto pred koncem, ko so Ivančani na krilih Škorca vzdrževali minimalno prednost. Končni izid tekme je bil 29:31.

Pri domačih sta bila najboljša strelca s po šestimi zadetki, Rok Kodrič ter Tadej Sobotič, medtem ko je bil SVIŠ-ev najboljši strelec z osmimi zadetki, Matic Košir. Velja omeniti, da je bil verjetno najboljši igralec tekme vratar SVIŠ-a Domen Škorc, ki je zbral kar 16 obramb.

Dol po razburljivi končnici remiziral s Slovenj Gradcem!

Dvoboj v Slovenj Gradcu se je začel z veliko premočjo domačinov, ko so v 9. minuti povedli za +4 (6:2). Nato so se Dolani po delnem izidu 1:4, približali celo na 7:6. Kasneje je sledila igra »gol za gol«, končni izid prvega polčasa pa je za 14:11, postavil Franci Poklič.

Slovenjgradčani so prednost skozi celoten drugi polčas vzdrževali, vse do 53. minute oz. napete ter razburljive končnice. Dol je zadnje minute igral na krilih Brileja ter Klepeja, medtem ko je pri Slovenj Gradcu blestel Žiga Lesjak. V končnici sta ekipi igrali »gol za gol«, a vseeno je končni izid za 27:27, postavil Amel Ajdari, potem ko je zadel v zadnji minuti dvoboja.

Grosupeljčani v zadnji minuti remizirali s Škofljico!

Ekipi sta zelo pričakovano vstopili  v dvoboj precej izenačeno, nato pa je Janez Grum v 15. minuti, Grosupeljčane popeljal v vodstvo 7:5. Domači so v nadaljevanju še nekajkrat povedli, končni izid prvega dela pa je za 13:13 postavil Anže Kitak.

Skozi celoten drugi del igre so vodili Škofljičani, nato pa se je borba za zmago začela že v 50. minuti, ko je Janez Grum znižal zaostanek na -1 (21:22). Domačini so še nekajkrat znižali zaostanek na -1, nato pa je Matej Slemenjak v 58. minuti izenačil na 25:25. Napad kasneje je Slemenjak izkoristil napako gostujočih in v zadnji minuti popeljal domače v vodstvo za 26:25. Nato pa je Jernej Furdi zadel za izenačenje ter postavil končni izid tekme 26:26.