1. B DRL

Ivančani “razbili” Radeče, Brežičani premagali Krim-Olimpijo!

Uspešno opravljena generalka SVIŠ-a za derbi proti Slovenj Gradcu

Dvoboj se je začel precej izenačeno, a vendarle z nekoliko bolj agresivno igro Ivančanov, ki so v 6. minuti povedli z 2:4. Prednost so v nadaljevanju tudi vzdrževali, medtem ko so se Radečani v 11. minuti približali na 5:6, po zadetku nekdanjega reprezentanta Roka Ivančiča. Minuto kasneje je domači trener zahteval prvo minuto odmora na omenjenem srečanju. Tudi minuta odmora ni nič pomagala, saj so igralci SVIŠ-a z delnim izidom 1:6, uspeli povišati prednost že na +6 (9:15). Odlična igra gostujoče ekipa se je vrstila tudi v nadaljevanju, tako da sta ekipi odšli na odmor z rezultatom 11:18.

Vodilna ekipa 1.B DRL je tudi drugi polčas začela zelo odlično ter že takoj na začetku povedla z rezultatom 11:21. Tudi tokrat se je domači trener odločil za minuto odmora. Odlična igra se je še tudi v nadaljevanju vrstila, potem ko so v 45. minuti vodili z izidom 15:28. Zadnjo minuto odmora pa je Dušan Privšek vzel v 50. minuti, ko je bila razlika Ivančanov že +18 (16:34). Gostujoči trener Aleksander Polak je v zadnjih desetih minutah v igro poslal večino druge postave, ki pa so le še vrstili dobro igro ter tekmo končal z rezultatom 22:42.

»Mislim, da smo odigrali res odlično tekmo. Današnji cilj je bil tudi izpolnjen. Končno smo »razbili« neko ekipo, kar si  1. moštvo 1.B DRL tudi zasluži. Sigurno je bila današnja tekma priprava na naslednjo tekmo proti Slovenj Gradcu, ampak še zdaleč ni bila to trening tekma. Začeli smo zelo dobro ter tudi nadaljevali, tako, kakor smo se zmenili,« je po dvoboju izjavil levokrilni igralec Simon Zlatnar.

Brežice suvereno opravile s Krim-Olimpijo

Tekma se je začela precej izenačeno, nato pa so Brežičani z delnim izidom 6:1 tudi povedli za +4 (15:11) ter na odmor odšli z rezultatom 15:12. Domači so tudi drugi del igre odlično začeli ter na koncu premagali Ljubljančane z izidom 31:22.

Izjava Hermana Leskovarja po tekmi z Brežicami:

“Današnja tekma je bila veliko razočaranje, saj smo odšli po zmago. Že celo sezono se nam dogajajo nihanja v igri. Prejšnje kolo proti Slovenj Gradcu smo sestavili 60 minut konstantne igre in pokazali, da lahko premagamo vsakega. Proti Brežicam znova 15 minut dobrih, potem pa tema. Poizkušali smo se sestaviti v drugem polčasu, vendar so nas nato pokopali “zicerji” ter 7-metrovke. Čestitam Brežicam za to zasluženo zmago, mi bomo pa v sredo proti Hrpeljam in v soboto proti Grosuplju doma, pokazali pravi obraz pred našimi zvestimi navijači.”