Uncategorized

Šahtar presenetljivo do zmage proti Romi, United na krilih de Gee do remija proti Sevilli

Včeraj sta bili odigrani še dve zadnji prvi tekmi lige prvakov. Neodločen izid je bil na tekmi med Manchester Unitedom ter Sevillo. Šahtar pa je nekoliko presenetljivo dobil tekmo proti Romi.

Včerajšnji dvoboj med špansko ter angleško ekipo je bil sploh prvi uradni v zgodovini. United je po letu 2013/2014 znova v izločilnih bojih, medtem ko se bo Sevilla v zadnjih štirih sezonah, prvič poizkušala uvrstiti v četrtfinale.

Prvi del igre je bil zelo izenačen. Po nekoliko zaspanem prvem polčasu je sledila malce bolj zanimiva v drugem polčasu. Prvo večjo priložnost so imeli igralci Seville, potem ko je David de Gea ubranil strel Luisu Murielu.

Domači so imeli več priložnosti tudi v drugem delu. Že prva večja priložnost se je zgodila v 71. minuti, ko je Pablo Sarabia poslal pred vrata nevaren predložek Luisu Murielu, a je bil Luis Muriel prekratek.

Šahtar po preobratu presenetil Romo

Na drugi tekmi včerajšnjega dvoboja sta se udarila Šahtar ter Roma. Zelo bolj je bilo za pričakovati, da bo Roma suvereno premagala Šahtar, a ni bilo prav tako.

Italijanska ekipa je bil v prvem delu igre zelo bolj nevarnejša, saj je imela več strelov, v 41. minuti pa je po podaji Edina Džeka ter izjemnem strelu Cnegiza Underja tudi povedla z 1:0.

Ukrajinci so nato takoj na začetku drugega polčasa, v 52. izenačili z zadetkom Ferreyre. Nato je sledilo tudi vodstvo domačih, ko je brazilski nogometaš Fred zadel za 2:1. Ferreyra je bil v zadnjih izdihljajih tekme blizu še enemu zadetku, vendar je bila obramba Rome na pravem mestu.

Že prejšnji teden so se odigrale štiri tekme lige prvakov. Na prvih tekmah je Manchster City zanesljivo ugnal Basel ter si skorajda že zagotovil četrtfinale, Juventus je po preobratu Tottenhama remiziral z 2:2. Dan kasneje je Real Madrid pred domačimi gledalci premagal PSG s 3:1. Liverpool si je z zmago proti Portoju s 5:0 skorajda že zagotovil mesto med najboljših osem. V torek pa je Bayern praav tako premagal Bešiktaš, medtem ko sta se Chelsea in Barcelona razšla z 1:1.