NLB liga

Ribničani tesno slavili proti Novomeščanom

Rokometaši Rika Ribnice so v 12. krogu NLB lige na domačem parketu s 35:34 premagali superpokalne prvake iz Novega mesta in zabeležili deveto zmago sezone.

Jernej Papež se je izkazal s kar petnajstimi zadetki. Foto: Danilo Kesič/MRK Krka Novo mesto

Prvi polčas je minil v izenačeni predstavi, čeprav so Novomeščani dobro začeli in povedli s 5:1. Domači pa so jih hitro ujeli in v 15. minuti z golom Uroša Knavsa prvič na tekmi povedli (11:10). Zatem je sledil o obdobje izenačene predstave, v kateri ne enim ne drugim ni uspelo pobegniti za več kot dva zadetka.

Mrtvi tek se je nadaljeval tudi v drugem polčasu, ekipi sta se izmenjavali v vodstvu, v 54. minuti pa je Ribničanom po golu Knavsa uspelo pobegniti za dva gola (31:29). V 56. minuti je Blaž Nosan še povečal prednost domačinov (32:29), tako da je bila zmaga na dosegu roke. To je potrdil Tilen Strmljan z golom za 34:30 v 57. minuti. Gostje so sicer do konca zmanjšali razliko, a česa več niso mogli narediti.

Pri domačih sta s sedmimi zadetki prednjačila Knavs in Tilen Strmljan, pri gostih pa je Papež svojih 15 zadetkov dosegel iz 16 strelov, zadel je tudi vse tri sedemmetrovke.

»Mislim, da je bila tekma izredno izenačena. Mi smo danes izredno dobro odigrali v napadu, Ribnici smo dali veliko golov. Morda je bila naša napaka to, da smo že v prvem polčasu izgubili preveliko število žog v napadu, kar so gostitelji kaznovali s hitrimi protinapadi. Po drugi strani pa mislim, da smo bili premalo agresivni v obrambi in ne glede na vse, bi moral biti pristop v obrambi veliko boljši,« je po tekmi za spletno klubsko stran dejal krožni napadalec krkašev, David Didovič.

NLB liga, 12. krog:

Sobota, ob 19.00:

RD Riko Ribnica – MRK Krka Novo mesto 35:34 (19:18)

RD Riko Ribnica: Bojić 6 obramb, Klarič 1 obramba; Strmljan 7, Horvat 1, Vujačić 4, Žagar 2, Knavs 7, Ranisavljević, Pahulje, Blaž Nosan 3, Kovačič 2, Pucelj 4, Tomšič 3, Mitja Nosan, Setnikar 2, Košmrlj; Trener: Siniša Markota.

MRK Krka Novo mesto: Brajer 2 obrambi, Tomić 7 obramb; Leon Rašo 4, Beec 1, Didovič 4, Okleščen 4, Pršina 3, Irman 2, Jakše 1, Klemenčič, Dino Rašo, Batagelj, Papež 15, Kukman, Windischer, Matko; Trener: Mirko Skoko.