Uncategorized

Real Madrid UNIČIL PSG, “PETARDA” Liverpoola proti Portu!

Danes sta se v drugem dnevu 1/8 finala lige prvakov, v prvem obračunu pomerila Real Madrid in PSG. Dvoboj je pripadel domačinom, ki so s 3:1 v končnici tekme “uničili” Parižane. V drugem dvoboju sta se pomerila Liverpool ter Porto, ki pa je klonil proti Angležem s kar 5:0.

Madridski Real je v začetku tekme močno pritisnil, a so se Parižani »zbudili« in tudi sami postajali vse bolj napadalni. Neymar je v osmi minuti dobil rumeni karton, potem ko je storil prekršek nad Nachom. V 33. minuti so domači doživeli velik šok, saj so Parižani po hitrem protinapadu prišli v vodstvo po zadetku Adriena Rabiota. Z nesebično podajo se je takrat izkazal Neymar. Pet minut kasneje je Brazilec zaposlil tudi Edinsona Cavanija, a pariški napadalec ni uspel doseči zadetka. Tik pred koncem prvega dela je Lo Celso, storil prekršek nad Tonijem Kroosom, ki je Madridčanom priboril najstrožjo kazen. Strel z bele točke je uspešno izkoristil Cristiano Ronaldo in domače popeljal v vodstvo, tik pred koncem prvega polčasa.

Začetek drugega polčasa je bil povsem brez večjih priložnosti, nato pa je »beli balet« v zadnjih desetih minutah tekma stopil na plin in v 83. minuti znova povedel po zadetku Ronalda. Hitro zatem je vodstvo domačih povišal Marcelo in z zadetkom v 86. minuti, razblinil dvome o zmagovalcu.

Liverpool že v četrtfinalu

Znanec Mariborčanov, Liverpool je odigral dvoboj pri Portu in že po 30 minutah tekme, vodil z 2:0. Zadetka sta dosegla Sadio Mane in Mohamed Salah. Prevlada liverpoolskega moštva se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, ko je že v 53. minuti vodstvo povišal Mane. Kasneje je Firmino zadel še za 4:0. Končni izid pa je za 5:0, v 85. minuti, postavil Mane in na današnji tekmi dosegel trojček.