Uncategorized

Četrtek poln olimpijskega dogajanja

Slovenci se še vedno nismo razveselili olimpijskega odličja, po  zagotovo zgodovinski zmagi naših risov nad eno od najmočnejših hokejskih reprezentanc na svetu, nad ZDA, pa še trdneje stiskamo pesti za napad naših športnikov na kolajne.

Tako odmevno, naravnost sanjsko zmago nad Američani, ki so po dveh tretjinah že vodili z 2:0 in je vse kazalo, da bodo naši fantje kljub kvalitetni igri zapustili led sklonjenih glav, so si risi pridrsali, potem ko je gol upanja za naše 14 minut pred koncem srečanja dosegel Blaž Gregorc, podaljšek pa izsilil Jan Muršak minuto in 37 sekund pred koncem rednega dela. Takrat  je selektor Kari Savolainen namesto vratarja v igro poslal šestega igralca.

Po velikem povratku so naši hokejisti odločno začeli 5-minutni podaljšek, po 38 sekundah igre pa je zmago, veliko kot Triglav, prinesel Jan Muršak.

Hvala, fantje, za čudež na ledu!

Spomnimo še, da je v drugi tekmi današnjega dne favorizirana Rusija že v 1. tretjini vodila proti reprezentanci Slovaške z 2:0, pa so jih Slovaki ujeli in v zadnji tretjini dosegli gol za zmago.

Držimo pesti, da naši risi v petkovi tekmi umerijo hlače tudi veliki Rusiji  …