Uncategorized

Mikaela Shiffrin nasledila Tino Maze na olimpijskem prestolu, Slovenke razočarale

Danes ponoči je bila znana veleslalomska olimpijska prvakinja, ki bo nadomestila Tino Maze po Sočiju 2014. To je bilo zelo pričakovano, saj je bila Američanka Mikaela Shiffrin, glavna kandidatka za olimpijsko zlato.

Olimpijski veleslalom bi moral biti na sporedu že v začetku tega tedna, a so se organizatorji odločili prestaviti omenjeno disciplino na četrtek.

V prvem delu je vožnja najbolje uspela Manueli Mölgg. Slednja se je na belo strmino podala kot prva in po odlično odpeljanem srednjem delu postavila najhitrejši čas celo pred Mikaelo Shiffrin (+0,20). Tretji izid je dosegla italijanka, Frederica Brignone, potem ko je za vodilno Mölggovo zaostala za 29 stotink sekunde.

Z zelo slabo uvrstitvijo sta presenetili Viktoria Rebensburg (8. z zaostankom +0,83) ter aktualna svetovna prvakinja Tessa Worley (šele 14. z zaostankom +1,44).

Najboljša Slovenka je bila po prvem delu Ana Drev, ki je bila 10., medtem ko je aktualna mladinska prvakinja Meta Hrovat, prvo vožnjo zaključila na 16. mestu (+2,14). Ana Bucik je bila 20. (+2,76), Tina Robnik pa je odstopila.

Shiffrinova ni dopustila presenečenja

Mikaela Shiffrin je po prvi vožnji dejala, da ne bo dopustila v drugi vožnji nekega presenečenja. Zato je v drugi vožnji začela zelo odločno in na koncu osvojila olimpijski prestol. V tej disciplini slovenske smučarke niso ravno blestele. Najboljša Slovenka je bila s 14. mestom Meta Hrovat, medtem ko je Ana Drev tik pred ciljem, svoj nastop končala v snegu. Ana Bucik je nato izgubila eno mesto in olimpijski veleslalom pristala kot 21.