Uncategorized

Oblak na gostovanju pri danskih prvakih, Verbič predčasno končal evropsko spomlad

Foto: UEFA

Po torkovem remiju Crvene Zvzede in CSKA Moskve, se bodo danes udarili tudi drugi evropski klubi. Med njimi bodo tudi štirje slovenski legionarji.

Verbič predčasno končal evropsko pomlad

Foto: Dinamo Kijev

V izločilnih bojih evropske lige bo nastopilo kar nekaj slovenskih nogometnih legionarjev. Eden izmed glavnih kandidatov za osvojitev prestižne lovorike bo tudi madridski Atletico, za katerega igra Jan Oblak. Slednji bo v četrtek gostoval na Danskem, pri Köbenhavnu, nekdanjem klubu Benjaminu Verbiču, ki si je z dobrimi igrami v dresu danskega prvaka priigral prestop v kijevski Dinamo ter uvrstitev v najboljšo enajsterico skupinskega dela evropske lige.

Nekdanji Celjan se je pozimi preselil v ukrajinsko prestolnico, kjer zastopa barve kijevskega Dinama. Ker ukrajinski velikan igra v enakem tekmovanju kot dansko moštvo, slovenski reprezentant žal ne sme igrati v Evropi. Zaradi pravil je tako že končal svojo evropsko spomlad.

Dinamo Kijev bo sicer evropsko spomlad začel v Grčiji, pri atenskem AEK-u, slovenski vezist pa bo vseeno odpotoval na gostovanje v Grčijo, svoj debi za aktualnega ukrajinskega prvaka bi tako dočakal konec tedna v ukrajinskem prvenstvu.

Kampl na gostovanju pri Napoliju, Iličić z Atalanto po presenečenje proti Borussii Dortmund!

Foto: RB Leipzig

Kevin Kampl, na katerega resno računa novi slovenski selektor Tomaž Kavčič, se bo z rdečimi biki iz Leipziga na vroče gostovanje v Italijo, kjer ga čaka Napoli. Italijansko moštvo je trenutno vodilna ekipa v serie A, RB Leipzig pa v nemškem prvenstvu zaostaja le za Bayernom. S tem pa se obeta ena izmed najzanimivejših poslastic v 1/16 finala evropske lige.

Atalanta, za katero igra Josip Iličić, bo v leto 2018 v Evropi vstopila v Nemčiji. Namreč, čaka jo atraktivno gostovanje pri Borusii iz Dortmunda. V primerjavi z jesenskim delom, za moštvo iz Bergama ne igra več Jasmin Kurtić, ki se je preselil v Ferraro k Spalu.

Zenit pa bo z Miho Mevljo v četrtek igral dvoboj na Škotskem, pri aktualnem prvaku, Celticu.