Liga NLB

Prvoligaška sobota v znamenju štirih tekem

Bojan Čotar z Ljubljančani lovi zgodovinsko zmago med prvoligaško elito. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Prvoligaška sobota v znamenju štirih tekem

Drevi bodo na sporedu še preostala štiri srečanja 2. kola Lige NLB. Včeraj so se obračuni končali v korist Gorenja Velenja, Kopra in trebanjskega Trima, nocoj pa nas čaka kar nekaj atraktivnih dvobojev. Aktualni prvaki Celjani bodo gostovali na Koroškem, podprvaki Ribničani pri Dobovi, Novomeščani v Škofji Loki, Butan Plin Izola pa v prestolnici.

V uvodnih treh tekmah drugega kola prvoligaškega tekmovanja nismo videli velikanskega presenečenja. Koprčani so po napeti končnici premagali mariborske rokometaše, velenjskemu Gorenju je vendarle uspelo streti odpor žilavega Grosist Slovana, z Vinarji pa so se namučili tudi Trebanjci.

Drevi nas čakajo štirje dvoboji. Na Koroškem bodo Slovenjgradčani gostili Pivovarje, Ribničane čaka gostovanje pri Dobovčanih, novomeško Krko na Gorenjskem, Ljubljana pa je pred pomembno preizkušnjo z Butan Plin Izolo.

Kdo bo še naprej diktiral tempo?

Slovenjgradčani so v prvem kolu slavili v Novem mestu. Foto: Aljaž Sešel/RK Slovenj Gradec

Prav uvodne tekme nove sezone državnega rokometnega prvenstva so zelo pomembno. Klubi si namreč morajo za stik z vodilnimi priigrati prednost ter ohranjati stik z vrhom lestvice. Po današnjih tekmah se bo seznam klubov s stoodstotnim izkupičkom zmanjšal.

Aktualni prvaki Pivovarji so v prvem kolu z odliko premagali ljubljanski Grosist Slovan, zdaj je na sporedu novo neugodno srečanje, tokrat proti slovenjgraškemu klubu. Slednji je na gostovanju v Novem mestu prišel do pomembne zmage, a zdaj ga čaka še težja naloga.

»Celje Pivovarna Laško je močna ekipa, zato bo tekma zagotovo še težja kot uvodna. Računam na to, da fantje pridejo na tekmo s spočitimi glavami in pripravljeni pustiti srce na igrišču. Le tako lahko kot presenetimo in tekmo zmagamo,« je pred tekmo optimističen Sebastjan Sovič.

Pred izjemno zahtevno nalogo je tudi Riko Ribnica. Zaradi prenove dobovske dvorane, bo obračun z izbranci Benjamina Teraša odigran v Brežicah, kljub temu pa Suhorobarje čaka izjemno težko delo. »Na začetku prvenstva je vsaka tekma težka in tudi v Dobovi pričakujem težko gostovanje. Proti Urbanscape Loki smo prebili led, sedaj vemo kje smo. Na Dobovo se bomo dobro pripravili in upajmo na najboljše,« je dejal ribniški strateg Damjan Škaper.

V prestolnici bitka za pomembne točke

Bojan Čotar je pred nocojšnjo tekmo optimističen. Foto: Lin Gombač/ŠD Šport

Tudi na Galjevici se drevi obeta zanimiv obračun. Rokometaši MRK Ljubljane so sicer v prvem kolu priznali premoč Gorenju Velenju, zdaj pa bodo prvo priložnost za zgodovinsko zmago med elito imeli že nocoj proti Butan Plin Izoli. Primorci sicer na papirju veljajo za favorita, a Bojan Čotar je odločen, da na Galjevico pripelje prvo zmago v Ligi NLB.

»Proti Butanu plinu Izoli upam na pozitiven rezultat. Ko igraš doma, imaš vedno cilj zmagati. Tako nam, kot Izoljanom bo sobotna zmaga zelo veliko pomenila, saj vemo, da oboji spadamo v spodnji del lestvice. Take tekme štejejo dvojno,« meni Čotar.

Beguša nocoj čaka priložnost za prvo zmago proti Krkašem. Foto: Igor Martinšek

Na Gorenjskem se bosta Urbanscape Loka in novomeška Krka prav tako borili za prvo zmago v novi sezoni. »Tako kot mi ima tudi Krka mlado ekipo, sestavljeno v večini iz igralcev, vzgojenih v mlajših selekcijah. Pred kratkim smo v pripravljalnem obdobju odigrali trening tekmo, tako da se dobro poznamo in bomo poskušali uveljaviti naše prednosti,« je prvo letošnjo domačo tekmo napovedal škofjeloški trener Robert Beguš.

LIGA NLB, 2. KROG:

Sobota, 12. septembra, ob 19.00:
MRK Ljubljana – RD Butan Plin Izola
RK Slovenj Gradec – RK Celje Pivovarna Laško
MRD Dobova – RD Riko Ribnica (odigrano v Brežicah)

Ob 20.00:
RD Urbanscape Loka – MRK Krka Novo mesto

ŽE ODIGRANO: KLIK TUKAJ

RD LL Grosist Slovan – RK Gorenje Velenje 23:28 (13:15)
RD Koper – RK Maribor Branik 24:23 (13:13)
RK Trimo Trebnje – RK Jeruzalem Ormož 38:34 (17:16)

LESTVICA: