EHF Liga prvakov

Pester rokometni teden obarvan v evropska tekmovanja, tuja prvenstva in Ligo NLB

Predstavljamo vam, kaj boste lahko ta teden spremljali na slovenskih televizijah. Čeprav ne bomo spremljali SEHA lige, pa bo tokratni rokometni spored obarvan v francosko in nemško prvenstvo, EHF Ligo prvakov, ženski EHF reprezentančni teden in Ligo NLB za prvaka.

http://bit.ly/SDSPORT-pasicaPodobno kot prejšnjič tudi tokrat ne bo v ponedeljek nobene rokometne tekme. Prav tako bo v torek prost večer, brez rokometnih srečanj. Sreda pa se že začne z nekaj zanimivimi obračuni. Po nekaj tednih se na Šport TV znova vrača EHF Liga prvakov. Tokrat so na sporedu izločilni boji, slednje pa bosta ob 18.55 na Šport TV 1 odprla Rhein Neckar-Löwen in francoski HBC Nantes, ki brani naslov evropskega podprvaka iz lanske sezone. Tik zatem bosta na parket v francoskem prvenstvu stopila še Saint-Raphael in PAUC Aix, katerega barve branita tudi Jože Baznik in Darko Cingesar.

Četrtkov rokometni večer se začenja že ob 17.55. Na Šport TV 2 bomo spremljali prijateljsko tekmo med žensko izbrano vrsto Brazilije in Srbije. Čez eno uro bo THW Kiel (Miha Zarabec) gostoval pri Stuttgartu, ob enakem času si boste lahko na drugem programu lahko ogledali še tekmo med Španijo in Švico. Ob 20.40 bosta tekmo francoskega prvenstva odigrala še Chambery in PSG.

Velenjčani in Mariborčani se bodo pomerili že v prvem krogu Lige NLB za prvaka. Foto: Rok Jošt/RK Gorenje Velenje

V petek ob 20.30 nas na SportKlubu čaka prva tekma Lige NLB za prvaka, ki jo bosta v velenjski Rdeči dvorani odigrala Gorenje Velenje in mariborski Branik. Še prej se bosta na Šport TV 3 udarili reprezentanci Brazilije in Švice (ob 18.25), čez dve uri pa na Šport TV 1 tudi Španija in srbska izbrana vrsta. Ob 17.25 bo slovenska ženska izbrana vrsta odigrala pripravljalno tekmo proti Avstriji.

Montpellierja, ki je lani osvojil EHF Ligo prvakov, ne bomo videli v izločilnih bojih. Foto: Montpellier

Sobota bo večinoma rezervirana za EHF Ligo prvakov ter EHF pokal. Ob 14.55 se bosta na Šport TV pomerili Srbija in Švica, tik zatem Brazilija in Španija, kmalu pa nastopi že najelitnejše evropsko rokometno tekmovanje. Ob 17.25 bo ukrajinski Motor Zaporožje gostil PGE Vive Kielce (Blaž Janc). Ob 17.55 rokometaše Meškova iz Bresta (Simon Razgor ter Vid Poteko) čaka še srečanje z nemškim Flensburgom. Ob 19.55 bo nastopil še EHF pokal, in sicer obračun med nemškim Fuchsejem iz Berlina ter Sain Raphaelom. Za konec dneva pa vrhunski spektakel v zagrebški Areni med hrvaškim prvakom PPD Zagrebom (Urh Kastelic, Gregor Potočnik, Aleks Vlah, Branko Tamše; Staš Skube).

Žiga Mlakar se bo z Wislo pomeril proti MOL Pick Szegedu. Foto: Orlen Wisla Plock

V nedeljo se bosta že ob 11.55 na Šport TV pomerila španska Cuenca in portugalski velikan Porto. Ob 15.55 bo Wisla Plock (Žiga Mlakar in Igor Žabić) gostila madžarski Pick Szeged (Dean Bombač, Nik Henigman, Mario Šoštarič, Matej Gaber), ob 17.55 pa še srečanje med Sportingom (Aljoša Čudič, Matevž Skok) in Veszpremom (Gašper Marguč, Blaž Blagotinšek, Dragan Gajić, Borut Mačkovšek).

SPORED ROKOMETNIH TEKEM V TEM TEDNU:

Ponedeljek, 11. marca:

Torek, 12. marca:

Sreda, 13. marca:

18.55 Rhein Neckar-Löwen – HBC Nantes: 1/8 finala EHF Lige prvakov (Šport TV 1)

20.30 Saint Raphael – PAUC Aic; francosko prvenstvo (Šport TV 1)

Četrtek, 14. marca:

Za Miho Zarabcem je letošnja sezona ena izmed najslabših v zgodovini. Foto: THW Kiel

Miha Zarabec bo s THW Kielom gostoval pri Stuttgartu. Foto: THW Kiel

17.55 Brazilija – Srbija: ženski EHF teden (Šport TV 2)

18.55 Stuttgart – THW Kiel: nemško prvenstvo (Šport TV 1)

19.55 Španija – Švica: ženski EHF teden (Šport TV 2)