EHF Challenge pokal

Mariborčani za uvod evropske jeseni na Ferske Otoke

Marka Šibilo bo evropska pot sprva zanesla na sever Evrope. Foto: MP Produkcija

Poleg žreba EHF pokala je na Dunaju potekal tudi ples kroglic za drugi krog EHF CHallenge pokala. Mariborski klub se po dolgih letih vrača v Evropo, sprva pa se bo udaril s H71.

Evropska pot se za mariborske rokometaše letos pričenja prvi vikend v mesecu oktobru, kjer bodo nastopali v drugem krogu EHF Challenge pokala. Prve tekme bodo na sporedu med 5. in 6. oktobrom, povratne pa teden kasneje. Praktično isti termin, kot drug krog kvalifikacij za skupinski del EHF pokala, kjer bodo letošnjo evropsko sezono pričeli tudi velenjski rokometaši.

Žreb jim je prinesel zelo lahko delo, in sicer gostovanje na Ferskih Otokih pri tamkajšnjem klubu H71.

Letos bo v tretjem najkakovostnejšem evropskem tekmovanju igralo 49 klubov, od tega v drugem krogu (prvega sploh ni) tekmuje 32 ekip. Vsi zmagovalci iz 16 parov se bodo priključili petnajsterici, v nadaljevanju pa se bo igralo na sistem izločanja, vse do finala s povratno tekmo. Branilec naslova CSM iz Bukarešte bo sezono začel šele v tretjem krogu.

EHF Challenge pokal, 2. krog:

KH Kastrioti – Dukla Praha

BSV Bern – RK Dinamo Pančevo

Sokol Nove Veseli – HC Dobrudja

HC Drammen – Mashul

HC Alingsas – Kaerjeng

Kaunas – Tallin

Olympia HC – Odessa HC

H71 – RK Maribor Branik

Masheka Mogilev – Sloga Doboj

VHC Šviesa Vilnius – HC Vogošća Poljine Hills

Dicken – Livingston HC

Granitas-Karys – Tiraspol

IFK HC Helsinki – Bregenz Handball

HC Dudelange – ZRHK Tenax Dobele

HC Karvina – Holon Yuvalim HC

Dinamo Viktor – Cassano Magnano HC

Prve tekme bodo na sporedu med 5. in 6. oktobrom, povratna srečanja pa teden kasneje.

More in EHF Challenge pokal