NLB liga

Koprčani že v uvodu NLB lige za prvaka “ODŠČIPNILI” točko Gorenju!

Koprčani so se danes odpravili na gostovanje v Velenje ter že v uvodu NLB lige za prvaka presenetili aktualne državne podprvake a 25:29.

Koprčani, ki so bili v končnici rednega dela NLB lige, v zelo slabi formi, so varovanci Veselina Vujovića na današnjem gostovanju v Velenju, presenetili državne podprvake in dosegli zelo pomembno zmago.

Začetek je bil kar precej izenačen, vendar pa so Koprčani v 10. minuti uspeli zbežati na +3 (2:5). Koper je tudi v nadaljevanju ohranjal svojo prednost. Nato pa so domači z delnim izidom 6:2, uspeli povesti za +2, tako da se je prvi polčas končal z izidom 13:11.

Drugi polčas je odprl Gregor Potočnik, ki je vodstvo Velenjčanov povišal na +3(14:11). V nadaljevanju drugega polčasa je sledila igra »gol za gol«. Koprčani so sicer nekajkrat poizkušali izenačiti, vendar je Gorenje zadrževal vodstvo. V zadnjih desetih minutah pa so vajeti v svoje roke prevzeli Koprčani, ki so z delnim izidom 3:7 tudi odločili tekmo. V zadnji minuti so Velenjčani storili kar nekaj napak, tako da je končni izid tekme za 25:29 postavil Aleks Vlah.

Pri domačih je bil najboljši strelec Gregor Potočnik(5), medtem ko so Žiga Smolnik, Adam Bratkovič, Aleks Vlah ter Grega Krečič dosegli vsak po šest golov.

NLB liga za prvaka, 1. krog:
Danes, ob 19.00:
RK Gorenje Velenje : RD Koper 25:29 (13:11)
Potočnik 5, Medved, Ovniček in Golčar po 3; Smolnik, Krečič, Bratkovič ter Vlah po 6 zadetkov.