Liga NLB

Kakšna je usoda Nikole Špelića v Gorenju Velenju?

Nikola Špelić je Gorenje Velenje okrepil na začetku letošnje sezone. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Marsikateri velenjski rokometni privrženci se zadnje tedne sprašujejo, zakaj na parketu ne vidimo veliko hrvaškega ostrostrelca Nikole Špelića. To je zanimalo tudi nas, zato smo se obrnili na direktorja Gorenja Velenja Janeza Gamsa, ki nam je razložil njegovo stanje.

Špelić je bil slovenski rokometni javnosti znan že pred prihodom v Gorenje Velenje. Med leti 2011 in 2015 je namreč igral za mariborski Branik in bil sila neugoden marsikateri prvoligaški ekipi. V vijoličastem dresu je odigral 124 tekem in dosegel kar 510 zadetkov.

Letos je v šaleško dolino prispel iz vrst portugalskega giganta Porta ter v ekipi precej pripomogel z vidika izkušenj. Zadnjih nekaj tekem ga nismo videli veliko na parketu, zato smo za razlog povprašali direktorja velenjskega kluba Janeza Gamsa.

Janez Gams nam je potrdil, da je Nikola Špelić trenutno poškodovan. Foto: RK Gorenje Velenje

»Nikola je trenutno poškodovan. Pogodbo ima do konca,« nam razloži Gams in doda, da se klub uradno še ni odločil, ali bo Hrvat tudi prihodnjo sezono del ekipe.

Špeliću namreč poteče pogodba po koncu te sezone, do katere je ostal le še slab mesec.