Uncategorized

Igor Anić po koncu sezone: Želim si odigrati še okoli 6-7 sezon!

Igor Anić je v Celje prišel pred začetkom letošnje sezone. 30-letnik je v preteklosti igral tudi za francosko rokometno reprezentanco ter za Kiel, s katerim je leta 2010 osvojil naslov EHF Lige prvakov.

Ta konec tedna pa smo z njim naredili intervju, o celotni sezoni v Celju:

Kako bi lahko ocenili letošnjo sezono v Celju?

Naš cilj v tej sezoni je bil, da osvojimo vse državne lovorike, in v tem smo tudi uspeli. Prišli smo na Final 4 SEHA lige, kjer smo osvojili 3.mesto, kar je za nas super rezultat. V ligi prvakov so nam na žalost zmanjkale 3 točke za uvrstitev v 1/8 finale. Med drugim smo premagali ekipi Kielc in Kiela, kar je za nas super uspeh.

Zakaj ste se odločili za Celje?

Imel sem željo igrati v klubu, ki se bori za naslove v državnem prvenstvu in, ki igra v ligi prvakov. In RK Celje Pivovarna Laško je klub, ki igralcu vse to omogoča.

V katerem klubu ste se počutili najbolje?

Vsak klub ima nekaj svojega in posebnega. Nemogoče je izpostaviti katerega koli od teh klubov, kajti v vsakem klubu je bilo nekaj posebnega, ki omogoča, da je tako meni kot družini lepo.

Kakšen občutek je bil, ko ste igrali v francoski reprezentanci z zvezdniki, kot so Nikola Karabaatić, Luc Abalo in Daniel Narcisse?

Imel sem srečo, da sem igral z veliko zvezdniki rokometa. Super je igrati z njimi, saj se veliko naučiš, če jih gledaš, vprašaš, poslušaš.

Kakšne cilje imate do konca kariere?

Čez nekaj dni bom dopolnil 31 let in upam, da bom lahko igral še vsaj 6 ali 7 let. Vem, da imam še veliko potenciala, katerega nisem izkoristil do maksimuma.

Kakšna ekipa se vam bo zdela v prihodnji sezoni?

Mislim, da se bo ekipa v naslednji sezoni spremenila. Nekateri igralci, ki so celo igralsko kariero igrali v Celju, odhajajo. Ekipa bo še mlajša, kot to sezono, in mislim, da bo še težje. Vendar, imamo veliko kvalitete in prepričan sem, da bomo prikazali lepo in dobro igro skozi celotno sezono.