Uncategorized

Danes prvakinja, jutri k največjemu nasprotniku

Ana Gros, najboljša desna zunanja rokometašica stare celine, je v Franciji izjemno priljubljena in hvaljena. Kako tudi ne, z Metzem je osvojila še tretjo zaporedno državno lovoriko, skupaj pa že 22. Grosova bo v prihodnji sezoni oblekla dres največjega rivala – Bresta.

Tretja najboljša strelka kvalifikacij za evropsko prvenstvo je bila ena od najvidnejših predstavnic francoskega kluba, ki je izredno prepoznaven po kratkih krilcih, ki jih na tekmah uporabljajo namesto običajnih hlač. 22. naslov francoskih prvakinj so si rokometašice Metza zagotovile že pred časom, tudi poraz na zadnji tekmi proti Brestu (24:26), tako ni vplival na končni razplet.

Skupaj z Grosovo se v Brest podaja tudi Isabelle Gullden, prvokategornica romunske Bukarešte. Med drugim pa ju bo pričakala tudi Allison Pineau, nekdanja rokometašica Krima Mercatorja je namreč med najbolj zaslužnimi za obrambno čvrstost trenutno drugega najmočnejšega francoskega kluba.

Preberite si še:

Slovenska ženska rokometna reprezentanca začenja priprave na zadnji ciklus