NLB liga

Dobovčani v končnici tekme ostali brez zmage

Rokometaši Dobove so na včerajšnji domači tekmi 10. kroga NLB lige proti Kopru tesno izgubili z rezultatom 23:25 (13:9), potem ko so imeli celotno tekmo v svojih rokah, a na koncu je zmanjkalo moči za zmago.

Marko Sintič je bil z osmimi goli najboljši strelec Dobovčanov. Foto: Danilo Kesič/MRK Krka Novo mesto

Srečanje so domači zelo dobro začeli in v 4. minuti povedli s 3:1. Čeprav so Koprčani kasneje ponovno izenačili, je Dobova v nadaljevanju prvega polčasa držala prednost med enim in štirimi zadetki. Koprčanom se je z delnim izidom 0:3 v 23. minuti srečanja uspelo približati na gol zaostanka (9:8), a se je Dobova ponovno oddaljila ina odmor odšla s prednostjo +4 (13:9).

V drugem polčasu smo večino spremljali trdo igro »gol za gol«, a le do 48. minute, ko so se Koprčani razigrali in v 56. minuti z golom Adama Bratkoviča prišli do vodstva z 21:23. Sledila je razburljiva končnica, v kateri je domačim zmanjkalo za zmago, tako da je Koper na koncu vendarle zmagal z rezultatom 23:25.

Koprčani bodo v prihodnjem krogu gostili ekipo Urbanscape Loke. Foto: Matia Ščukovt/RD Koper

V domači zasedbi je osem zadetkov prispeval Marko Sintič, pri Koprčanih pa je bil s šestimi goli najučinkovitejši Nino Grzentič.

Dobovo v naslednjem krogu čaka gostovanje v Zlatorogu pri Celjanom, Koprčani pa se bodo v Areni Bonifika pomerili z Urbanscape Loko.

»V prvem polčasu smo bili v napadu brez idej, kljub temu da smo vedeli, da igrajo trdno in agresivno obrambo, nas je slednja vseeno malce presenetila. Ob polčasu smo se dogovorili, da bomo spremenili tok igre in jo obrnili v svojo korist. Menim, da smo s svojo dobro pripravljenostjo utrudili Dobovčane in zasluženo zmagali,« je po tekmi za uradni portal RZS-ja dejal Rok Marić.

NLB liga, 10. krog:

Sobota, ob 19.00:

MRD Dobova – RD Koper 23:25 (13:9)

MRD Dobova: Polutnik, Leben; Dular 1, Markušić 1, Rožman, Kučič 2, Humek, Bura 1, Jazbec 1, Zavodnik 3, Krnc 2, Šušnjara 2, Kunst 2, Sintič 8, Hotko, Novak; Trener: Sandi Markl

RD Koper: Postogna 3 obrambe, Haseljić 6 obramb, Kocjančič 2 obrambi; Smolnik 1, Grzentič 6, Krečič, Matijašević 2, Konjevič, Moljk, Sokolič 3, Guček 1, Zugan, Marić 4, Planinc 4, Stopar, Bratkovič 4; Trener: Uroš Rapotec.

12 RK SVIŠ IVANČNA GORICA 10 1 0 9 254 296 -42 2
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk