Liga NLB

Do zmage Trebanjci in Celjani

Trebanjci so vpisali še osmo prvenstveno zmago v tej sezoni. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Na uvodnih petkovih obračunih 13. kola Lige NLB se je Trimo udaril s Slovenj Gradcem, Dobova pa doma gostila Pivovarje. Slednji niso dopustili presenečenja in zanesljivo slavili, medtem ko so Trebanjci v končnici vendarle strli odpor neugodnih Slovenjgradčanov.

Tokrat se je 13. krog Lige NLB začel v petek, in sicer so Trebanjci še zadnjič v tem koledarskem letu na domačem parketu v prvenstvu gostili Korošce in jim zadali nov poraz. Do nove zmage so se dokopali tudi Celjani, ki so v Dobovi osvojili novi dve točki. Danes so na sporedu štiri tekme.

Trebanjci strli Korošce

https:/si/si.gorenje.com/

Za Trebanjce je bila to osma zmaga v trinajstih nastopih in osma v domači dvorani, za Slovenjgradčane pa je bil to četrti zaporedni poraz, skupno deseti v sezoni, po katerem ostajajo pri repu lestvice. Gostitelji, ki so z uspehom začasno prehiteli Dobovo in Gorenje Velenje ter se povzpeli na tretje mesto lestvice Lige NLB, so do zmage prišli šele v zaključku tekme.

Podobno kot prvi obračun v tej sezoni, ki se je končal z golom prednosti za Trimo, je bil tudi tokratni napet vse do konca. Gostje so se kljub zaostanku 10:17 v 42. minuti v zaključku tekme vrnili na 21:22 (55.) in bili v igri za presenečenje.

Leon Rašo je prvič zaigral po poškodbi in dosegel 5 zadetkov. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

A tokrat njihova glavna strelca Rok Cvetko in Aleksander Glendža – skupaj sta dosegla le pet zadetkov – nista bila razpoložena, tako da so domačini s štirimi zadetki v zadnjih štirih minutah rešili vprašanje zmagovalca.

V naslednjem krogu 13. decembra bo Trimo Trebnje gostoval pri drugouvrščeni Ribnici, Slovenj Gradec pa čaka derbi začelja z Butan Plin Izolo.

Dobovski mladiči pokazali odličen odpor proti Celjanom

Rokometaši Celja Pivovarne Laško tudi po derbiju 13. kroga lige NLB ostajajo neporaženi na domači sceni. Na gostovanju v Dobovi so zmagali z osmimi zadetki razlike.

Kristjan Horžen je bil z devetimi goli najboljši strelec tekme. Foto: Uroš Pihner/ŠD Šport

Gostitelji so doživeli tretji poraz na domačem parketu in drugega v zadnjih treh tekmah, vseeno pa ostajajo najprijetnejše presenečenje sezone in so na dobri poti, da se uvrstijo v Ligo za prvaka.

Dobova je vodila le z 1:0, nato pa so zadeve v svoje roke vzeli celjski rokometaši in si po petnajstih minutah priigrali prvo občutnejšo prednost (11:6). Slabih deset minut kasneje je bilo že 16:8 in s tem tudi konec vprašanja o zmagovalcu.

Najvišjo razliko so Celjani dosegli v 46. minuti (30:18), po izključitvi Tobiasa Cvetka ter dveh obrambah domačega vratarja Tilna Lebena pa so domači v zaključku tekme prišli do častnega poraza 24:32.

V štirinajstem krogu (14. 12.) bodo Celjani gostili Urbanscape Loko, Dobova pa bo gostovala v Ormožu.