NLB liga

Celjani z boljšim drugim polčasom do zmage v Velenju

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so danes gostovali v Velenju ter po boljšem drugem polčasu premagali Gorenje z rezultatom 24:27. Celjani so si tako še bolj utrdili 1. mesto, s katerim bi osvojili naslov državnih prvakov.

Dvoboj v Rdeči dvorani se je začel precej agresivno. Tempo so v prvih nekaj minutah narekovali Velenjčani, ki so v 7. minuti povedli s 3:2. Celjani so imeli veliko težav pri počasnem vračanju v obrambo. V 12. minuti so Celjani z golom Boruta Mačkovška tudi prvič povedli po desetih minutah, a se domači niso vdali. V 16. minuti je Gregor Potočnik popeljal svoje soigralce do vodstva s 7:5. Nato pa so Celjani z delnim izidom 0:3 ter dvema zaporednima zadetkoma Igorja Anića prišli do ponovnega vodstva s 7:8. V 20. minuti je Blaž Kleč oviral Domna Makuca, obenem pa je Darko Stojnić zaradi padca mladega najstnika dobil rdeči karton. Tik za tem pa Velenjčani niso popustili in bili Celjanom še vedno zelo blizu (izid v 25. minuti je bil 11:10). V 27. minuti je nezadovoljen Branko Tamše prvič moral vzeti minuto odmora, saj je njegovo moštvo izgubljalo z 12:10. Igra »gol za gol« se je še nadaljevala, ekipi pa sta na odmor odšli z rezultatom 13:12.

Takoj na začetku drugega polčasa je prednost Velenjčanov z delnim izidom 3:0 poskočila na kar +4 (16:12). Nekaj tehničnih napak Velenjčanov je stalo, da so Celjani v 39. minuti izenačili na 18:18, zato pa je bil Klemen Luzar znova ukrepati z minuto odmora. A slednja je domače podžgala ter jih popeljala do ponovnega vodstva z 19:18. Nato pa so Celjani prevzeli igro v svoje roke ter s štirimi zaporednimi zadetki povedli za +2 (19:22). Gorenje se nikakor ni uspelo izvleči iz krize, saj so Celjani še naprej ohranjali prednost ter v 52. minuti vodili z 19:24. Do konca se varovanci Klemna Luzarja nikakor niso uspeli približati gostujočim, tako da je derbi vendarle pripadel aktualnim državnim prvakom z rezultatom 24:27.

Pri domačih se je s šestimi goli izkazal Nejc Cehte, medtem ko je bil pri Celjanih prav tako s šestimi zadetki najuspešnejši David Razgor.

Jan Jurečič, rokometaš Celja Pivovarne Laško: »V tekmo smo šli popolnoma osredotočeni, tako kot smo se tudi dogovorili. V prvem polčasu nam igra nekako ni stekla, vedeli pa smo, da lahko domačine pretečemo in da moramo počakati na svojo priložnost. Ta se ponudi le s tako trdno obrambo, kot smo jo imeli danes, še posebej pa v drugem polčasu, ko smo nasprotnika povsem zaustavili. S to zmago smo še korak bližje k želenemu cilju

NLB liga za prvaka, zaostala tekma 5. kroga:

RK Gorenje Velenje – RK Celje Pivovarna Laško 24:27 (13:12)

RK Gorenje Velenje: Ferlin 3 obrambe, Vujović 0 obramb, Zaponšek 6 obramb; Cehte 6, Ovniček 4, Grebenc 4, Potočnik 4, Golčar 2, Toskić 1, Verdinek 1, Kleč 1, Pejović 1.

RK Celje Pivovarna Laško: Panjtar 6 obramb, Lesjak 1 obramba; Razgor 6, Jurečič 5, Mačkovšek 5, Malus 3, Anić 3, Makuc 2, Vujović 1, Suholežnik 1, Marguč 1.

6. MRK KRKA 7 3 0 4 196 222 -26 27

M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk

Sebastjan Sovič pred današnjim derbijem v Velenju: Pričakujem zares velik spektakel!