NLB liga

Celjani Krkašem nasuli kar 46 golov, Trebanjci znova do zmage

Trebanjci bodo ligo za prvaka znova lovili v prihodnji sezoni. Foto: RK Trimo Trebnje

NLB liga za prvaka:

Čustveno slovo Mitje Klobčarja

Članska vrsta Moškega rokometnega kluba Krka je drevi v športni dvorani Marof odigrala zadnjo domačo prvenstveno tekmo v sezoni. Njen nasprotnik v NLB ligi za prvaka je bila ekipa RK Celje Pivovarna Laško, klub z največ lovorikami v Sloveniji, ki je v Novem mestu visoko slavila nad rokometaši Krke. Tekma se je končala s 34:46 (16:24).

Izbranci domačega trenerja Mirka Skoka so se v tekmo podali v želji, da se v čim lepši luči predstavijo domačim ljubiteljem rokometa, ki se jih je v dvorani Marof zbralo največ doslej. Borbenost je Novomeščane krasila do polovice prvega dela, ko so še parirali Celjanom, potem pa so gostje odigrali odlično končnico prvega polčasa, ki so jo zaključili s prepričljivim vodstvom osmih golov (24:18).Rokometaši Krke pa v nadaljevanju navkljub očitni tekmovalni želji niso bili kos razigranim Celjanom, saj končni izid tekme 34:46 zgovorno priča o premoči novih-starih državnih prvakov, ki si po besedah Boruta Mačkovška niso smeli dovoliti nikakršnega podcenjevanja nasprotnika. » Jaz mislim, da vsa Slovenija ve, kakšen je naš trener. On vedno rad vse tekme zmaga, gre na polno in mislim, da je to po eni strani tudi pravilno. Ne bi bilo namreč lepo zaključiti sezono na način, da bi izgubili v Novem mestu«.

Rokometaši MRK KRKA so se kljub porazu ponosno poslovili od domačega občinstva v sezoni 2017/2018, ki je najuspešnejša v zgodovini novomeškega članskega moškega rokometa, saj so Novomeščani igrali tudi v finalu pokala Slovenije. Srečanje pa je zaznamovalo tudi čustveno slovo Mitje Klobčarja, ki je odigral zadnjo tekmo v svoji bogati športni karieri. Krkin dres je nosil kar 18 sezon in v teh letih odigral 430 tekem, na katerih je dosegel skupaj 1030 zadetkov. »Kaj naj sploh rečem. Po eni strani sem vesel, po drugi ne. Žal, tako mora biti, saj mi telo ne dovoljuje več. Rad bi posvetil več časa sebi, punci, prijateljem in bližnjim. Sedaj bom užival. Vesel sem, da se je ravno na tej tekmi zbralo tako veliko obiskovalcev, izteklo pa se je žal tako, da smo ravno to zadnjo tekmo igrali proti Celju in mislim, da je to najlepši zaključek moje kariere«. Mitji Klobčarju je njegov prvi trener Ivan Petančič- Ičo predal darilo, iz rok predsednika kluba Marjana Kukmana pa je prejel še fotografijo, ki jo bo, kot je povedal Klobčar, spominjala na leta, preživeta v dvorani Marof.

Rokometaši Krke bodo sicer sezono sklenili danes teden na gostovanju v Škofji Loki.

MRK Krka: Tomič, Brajer, L. Rašo 5 (1), Bevec 5, Didovič, Okleščen 4, Pršina 3 (1), Irman 2, Jakše 4, Udovč, D. Rašo 1 (1), Papež 2, Kukman 3, Matko, Ban 4, Klobčar 1 (1).

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Panjtar, Vujović 2, Jurečič 6, Razgor 2, Suholežnik 2, Marguč 5 (4), Slišković 5, Mitrović, Kodrin 2, Anić 3, Dušebajev 3, Mačkovšek 5, Mlakar 6, Bečiri 4.

Sedemmetrovke: Krka 7 (4), Celje Pivovarna Laško 5 (4).
Izključitve: Krka 4, Celje Pivovarna Laško 8 minut.
Rdeči karton: /.

NLB liga za prvaka, 9. krog:

Včeraj, ob 20.15:

MRK Krka Novo mesto – RK Celje Pivovarna Laško 34:46 (16:24)

Trebanjci vknjižili novo zmago

V derbiju kroga Mariborčani niso uspeli presenetiti trebanjskega Trima na njihovem parketu ter tako doživeli poraz z rezultatom 28:24.

Derbi kroga so bolje pričeli gostitelji, ki so z agresivno obrambo onemogočali mariborski napad ter v 5. minuti z uspešno izvedeno sedemmetrovko Matica Kotarja povedli 3:0. Mariborčani so nato le uspeli zagnati »motorje« in v 9. minuti je Filip Jerenc z dvema zaporednima goloma poskrbel za izenačenje na 3:3. Po nekaj izenačenih minutah je mariborskim rokometašem z dobro obrambo uspelo dvakrat zapored prestreči napad Trima in Uroš Štumpfl je z uspešno protinapadom v 16. minuti poskrbel za prvo vodstvo mariborskega Branika na tekmi(6:7). Vse do začetka 22. minute smo spremljali igro gol za gol, nato pa so Trebanjci izkoristili nekaj nepotrebnih napak mariborskega napada in v 25. minuti z igralcem več v polju ter zadetkom Anžea Ratajca ušli na +3(11:8). V 26. minuti je prvo minuto odmora zahteval trener domačinov Roman Zarabec po kateri so Trebanjci v 28. minuti z uspešno izvedeno sedemmetrovko Klemna Saška povedli 12:8. Sledila je minuta mariborskega stratega Marka Šibile, a ta žal ni pripomogla k zmanjšanju zaostanka. Za nameček so do konca polčasa rokometaši Trima prišli do prednosti 5-ih zadetkov(14:9).

Klemen Sašek je včeraj odigral eno izmed boljših tekem v letošnji sezoni. Foto: RK Trimo Trebnje

2.polčas so bolje pričeli mariborski rokometaši, ki so z dvema zaporednima zadetkoma znižali zaostanek na -3(14:11), a so jim domačini takoj vrnili z enako mero, saj je v 35. minuti Marko Kotar zadel za 16:11. V nadaljevanju smo spremljali dokaj izenačeno srečanje se do polovice 45. minute, ko so vijoličasti rokometaši uspeli izkoristiti prednost dveh igralcev več v polju. Andraž Kete je zadel prazen gol Trima in zaostanek znižal na samo dva gola(20:18), Filip Jerenec pa je minuto kasneje zadel za 20:19. V nadaljevanju smo spremljali igro gol za gol, v 53. minuti pa je pri rezultatu 23:22 minuto odmora zahteval trener vijoličastih rokometašev Marko Šibila. Ta žal ni pripomogel k temu, da bi njegovi varovanci uspeli izenačiti, po zapravljenem napadu pa je na drugi strani za Trimo zadel Rok Skol. To je dodatno spodbudilo občinstvo v domači dvorani in dalo zagon trebanjskim rokometašem, katere je Kristjan Horžen v 55. minuti popeljal v vodstvo 26:23. Dobri dve minuti pred koncem je pri rezultatu 26:24 še zadnjo razpoložljivo minuto odmora zahteval Šibila, ki je tako poskušal z zadnjimi napotki mariborskim rokometašem preobrniti potek srečanja. A Branikovci niso uspeli zadeti, Anže Ratajec pa je z zadetkom poskrbel da sta obe točki ostali doma.

Izjave:

Uroš Štumpfl,  RK Maribor Branik: »Ne bi smeli dovoliti domačinom, da so si v zaključku prvega polčasa priigrali prednost 5-ih zadetkov. V 2. polčasu smo zaigrali bolje jih lovili ves čas in jih tudi skoraj povsem ujeli. Vendar nam je zmanjkalo tista pika na i, da bi prišli vsaj do točke. Nikakor pa si ne bi smeli privoščiti tako slabe realizacije, ki nas je po mojem na koncu  tudi stala tega poraza.«

Klemen Sašek, RK Trimo Trebnje: »Zadnja domača tekma v sezoni, ki smo jo hoteli zaključiti z zmago! Na srečo nam je to tudi uspelo! Hvala vsem navijačem, ki so vsako tekmo napolnili dvorano!«

Liga NLB – Končnica za obstanek 9. krog , Dvorana OŠ Trebnje, 18.05.2018, gledalcev:, sodnika: Dejan Čretnik in Miloš Turnšek

RK TRIMO TREBNJE – RK MARIBOR BRANIK  28:24(16:11)

Strelci:

RK Trimo Trebnje: Brana, Urbič 13 obramb; Djurdjevič 1, Florjančič, Horžen 1, Redek, Skol 4(7m-2/1), Kotar Mat. 1(7m-2/1), Sikošek Pelko 2, Kotar Mar. 1, Udovič 3, Sašek 9(7m-5/5), Pernovšek, Mlakar, Rozman 3, Ratajec 2; Trener: Roman Zarabec

RK Maribor Branik: Đurica 9 obramb(1x7m), Čudič; Bogadi 3, Celminš 1, Sok 2(7m-2/2), Levc, Šol, Jerenec 5, Rotim 1, Velkavrh 3(7m-1/1), Bezgovšek , Štumpfl 5, Sivić, Kete 4; Trener: Marko Šibila

7m: RK Trimo Trebnje 9/7, RK Maribor Branik 3/3

Izključitve: RK Trimo Trebnje 12 min, RK Maribor Branik 6 min