Ženski rokomet

Ajdovke blizu brona v državnem prvenstvu

V prej odigrani tekmi petega kroga sta se srečali tretje in četrto uvrščeni ekipi Mlinotesta iz Ajdovščine, ter Krke iz Novega Mesta. Tekma je tudi deloma že odločala o tretjem mestu v prvenstvu, kar se je tudi poznalo na samem srečanju.

Tekma se je pričela, kot se za derbi spodobi zelo izenačeno.  Ajdovke so si na začetku tekme v 15. minuti priborile tri zadetke prednosti (6:3), a se gostje niso dale zmesti, ter so štiri minute kasneje po zaslugi Abine in Petkovič prišle le na zadetek zaostanka (6:5), v 26. minuti pa so izenačile na 8:8. Polčas so po zadetku Bytyqi dobile Ajdovke.

Drugi polčas so z dvema zadetkoma bolje začele gostje, ter povedle z 10:11, v 38. minuti pa so vodile tudi za dva zadetka pri rezultatu 11:13, ko je dvakrat zadela Čopi Živa. Vodstvo so gostje držale vse do 41. minute, ko so domačinki zopet po zadetku Bytyqi povedle (16:15).  Sledile so izenačene minute. Pri gostjah so zadevale predvsem Petkovič, Hotko in Abina, pri domačinkah pa je blestela Nuša Fegic. Sledil pa je napet zaključek tekme. Ajdovke so v 56. minuti povedle za dva zadetka, Krkašice pa so po zadetkih Abine in Hotko  v 58. minuti zopet izenačile, prva pa je zadela tudi za izenačenje v zaključku tekme, a je Špela Ferfolja z zadetkom ob koncu srečanja poskrbela za veliko veselje domačih igralk in gledalcev.

Ajdovke je v tej sezoni vodila izkušena Ana Žigon. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

»Vzdušje pred, med in po tekmi je bilo fenomenalno. Mislim, da smo odigrale eno boljših tekem. Od prve minute je bila prisotna želja po zmagi in dokazovanju, kar je tudi privedlo do želenega izida. Za konec pa bi se rada zahvalila navijačem za tako spodbudo iz tribun,« je za ŠD Šport povedala ajdovska rokometašica Nuša Fegic.

Ajdovke so si z zmago naredile velik korak k tretjemu mestu, a tudi rokometašice Krke še niso rekle zadnje, saj v naslednjem krogu doma gostijo Žalčanke, medtem ko gre Mlinotest na gostovanje k rokometašicam Krima.