Uncategorized

Po Ligi prvakov danes sledijo še tekme v Ligi Europa. Madridski Atletico danes pričakuje nogometni klub Lokomotivo iz Moskve, Borussia Dortmund pa bo gostil Salzburžane. AC Milan pričakuje angleški Arsenal, CSKA Moskva pa francoski Lyon. Te tekme bodo odigrane danes, ob 19. uri. Ob 21h pa Zenit Mihe Mevlje gostuje pri Leipzigu Kevina Kampla, druga tekma pa bo med domačini iz Lazia in gosti iz Kijeva. Kako pa bo šlo našim Slovencem v ligi Europa?

FC Atletico Madrid : FC Lokomotiva Moskva

25-letni slovenski vratar, Jan Oblak, ki brani za Atletico, ima sicer težave s poškodbo roke in še ne ve, ali bo danes igral na tekmi lige Evropa proti moskovski Lokomotivi. Ta danes zvečer ob 19. uri prinaša nov evropski preizkus. Z Atleticom želi Oblak po bolečem izpadu v ligi prvakov, od katere so se finalisti leta 2016 poslovil že v skupinskem delu, osvojiti evropsko lovoriko Lige Europa.

V prejšnjem krogu je zlahka odpravil danskega prvaka Köbenhavn. Zdaj je na vrsti moskovska Lokomotiva, ki trenutno vodi v močni ruski ligi in je v prejšnjem krogu dvakrat premagala Nico!

Diego Simeone je v ligi Europa z Atleticom zmagal leta 2012. Lahko z Madridčani zmaga še enkrat? Optimistični so lahko. Od zadnjih devetih evropskih tekem v gosteh so izgubili le eno. Na domačem štadionu Wanda Metropolitano bo postavil najboljšo enajsterico. Od prve minute bo seveda, če bo nared, branil Oblak. V napadu bo ob Griezmannu stal Diego Costa, ki bo odigral prvo evropsko tekmo po vrnitvi v Madrid iz angleškega Chelsea-ja.

RB Leipzig : FC Zenit

V Nemčiji bo na sporedu obračun dveh nogometašev, ki se bosta zagotovo znašla na skorajšnjem seznamu novega selektorja Slovenije Tomaža Kavčiča za prijateljsko tekmo proti Avstriji konec meseca: Kevin Kampl in Miha Mevlja.

Za domači RB Leipzig zagotovo ne bo igral Kevin Kampl, saj ima težave z mišico. “Morda bo pripravljen za nedeljsko prvenstveno tekmo proti Stuttgartu,” je dan pred tekmo sporočil trener trenutno šestouvrščenega nemškega prvoligaša Ralph Hasenhüttl, ki se je v ligo Europa prav tako kot Atletico preselil po izpadu iz lige prvakov.

Potem ko je bil nekaj časa prvi zasledovalec vodilnega Bayerna v Nemčiji, je Leipzig močno padel in v zadnjem času pogosto izgublja. Če bo izpadel še iz Evrope, se Avstrijcu, ki je v klubu drugo leto, ne piše nič dobrega. Miha Mevlja, slovenski branilec, ki je od zadnjih treh prvenstvenih tekem od začetka igral le na eni, naj bi se tudi tokrat znašel v prvi postavi. Tako kot na vseh osmih evropskih tekmah v Evropi, ki jih je Zenit v tej sezoni odigral. Do osmine finala lige Europa se je prebil, potem ko je v skupinskem delu tekmovanja zlahka osvojil prvo mesto in v prejšnjem krogu brez težav izločil škotski Celtic.

FC Lazio: Dinamo Kiev

Ukrajinski Dinamo, ki ne more računati na Benjamina Verbiča, bo v poznovečernem terminu gostoval v Rimu pri trenutno četrtouvrščenem italijanskem prvoligašu Laziu.

Slovenski reprezentant, ki se je prejšnji konec tedna izkazal s prvim golom v dresu novega kluba, je ostal v Kijevu, saj je v ligi Europa v prvi polovici sezone branil barve Köbenhavna in nima pravice nastopa.

Tako Lazio kot Dinamo sta lovorike v Evropi že osvajala. Pohvalita se lahko z naslovoma v pokalu pokalnih zmagovalcev. Prvi je v tekmovanju, ki ga danes ni več, zmagal leta 1999, drugemu je to uspelo v letih 1975 in 1986.