Uncategorized

Roma s suvereno zmago proti Torinu odprla 28. krog italijanskega prvenstva

Danes sta 28. krog prve italijanske nogometne lige odprla Roma ter Torino. Dvoboj je zanesljivo pripadel Rimljanom, ki so vajeti v svoje roke prevzeli v drugem delu igre in s tremi zadetki ugnali Torino. Končni izid tekme je bil 3:0, potem ko je v sodnikovem podaljšku zadel nekadnji mladi igralec Sassuola, Lorenzo Pellegrini. Jutri pa bo ob 20.40 odigran še mestni derbi, na katerem se bosta udarila Hellas Verona ter Chievo Verona.

Roma je v dvoboj štartala zelo odločno in agresivno, ko so že v prvih minutah srečanja grozili obrambi gostov. V drugem delu igre pa so vajeti v svoje roke prevzeli domači ter povedli že v 56. minuti, ko je Alessandro Florenzi podal globoko v kazenski prostor, nato pa je Konstantinos Manolas z glavo iz neposredne bližine mimo vratarja poslal žogo v zgornji levi kot mreže.

Veselje Manolasa ob prvem zadetku. Foto: FC Roma

Kasneje je padel še drugi zadetek, kjer je Radja Nainngolan poslal predložek pred gostujoča vrata. Žogo je ujel Daniele De Rossi in brez težav poslal žogo v spodnji levi kot.

Potem ko se je glavni sodnik srečanja odločil, da bo dvoboj podaljšal še za pet minut, so v taboru Torina upali na kanček sreče za preobrat. A ni bilo ravno tako, ko je Lorenzo Pellegrini prejel odlično podajo in sprožil strel po tleh ob levi vratnici. Takrat so domači tudi razblinili vse dvome o zmagovalcu, medtem ko se je tekma končala z rezultatom 3:0.