Liga NLB

Velenjčani vendarle strli odpor Kopra

Vlado Matanović je bil z devetimi zadetki najboljši strelec tekme. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Velenjčani vendarle strli odpor Kopra

Koprčani so v zadnji tekmi 16. kroga Lige NLB prikazali zadovoljivo predstavo ter se dodobra upirali Gorenju Velenju.

Velenjski rokometaši so z odliko odprli letošnje koledarsko leto v Ligi NLB. Že v sredo so v zaostali tekmi 15. kroga Lige NLB zanesljivo premagali Riko Ribnico s 35:22, danes pa jih je čakalo še gostovanje na Obali pri neugodnemu Kopru. Slednji se je dodobra upiral velenjskim osam, a za presenečenje je zmanjkalo časa in moči.

Dobra predstava Koprčanov proti Velenju

Zoran Jovičić je tesno ugnal klub, pri katerem je začel trenersko pot. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Moštvi sta zadnji obračun 15. kola domačega rokometnega prvenstva odprli precej nervozno. V uvodnih minutah se je z dvema obrambama izkazal nekdanji velenjski čuvaj mreže Gašper Dobaj in Koprčani so se uspeli enakovredno meriti z Gorenjem. V 18. minuti jim je po zaustavljenem strelu Dobaja uspelo doseči tri zaporedne zadetke ter celo povesti s 6:5. Spremljali smo napeto in igro v drugi polovici prvega dela. Ob koncu polčasa pa je na semaforju kazalo 10:11 za Gorenje.

Drugi polčas so Velenjčani odlično začeli ter po golu Okleščna v 35. minuti vodili že z 11:15. Sledila je napeta igra gol za gol, od katere se gostje nikakor niso mogli odcepiti in na koncu slavili le z 28:29.

Velenjčane v naslednjem krogu čaka sosedski derbi s Celjem Pivovarno Laško, medtem ko bo Koper gostil Riko Ribnico.

Pivovarji suvereni, Trebanjci dobili derbi z Dobovo

Ivan Vajdl je s Trimom naredil korak naprej k uvrstitvi v Ligo NLB za prvaka. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Celjski rokometaši so v domačem Zlatorogu gostili mariborski Branik in ga zanesljivo ugnali s 30:19. Na svoj račun jim je uspelo vpisati še 16. zaporedno zmago in drugouvrščeni Ribnici bežijo že s petimi točkami.

V derbiju 16. kroga sta se pomerila trebanjski Trimo in Dobova, ki jo vodi lanskoletni trebanjski trener Benjamin Teraš. Slednji se je moral sprijazniti s tesnim porazom (27:23), vendar še naprej ostaja na petem mestu prvenstvene lestvice.

Krkaši so na gostovanju pri Jeruzalemu iz Ormoža ostali brez točk ter se po zmagi Slovenj Grdca nad Urbanscape Loko (30:26) morali sprijazniti s padcem na deveto mesto. Zadnjeuvrščena Butan Plin Izola je bila nemočna proti Riku Ribnici (30:21).

Liga NLB, 16. krog:
Nedelja, 2. februarja, ob 17.15 (Arena Bonifika, Koper):
RD Koper – RK Gorenje Velenje 25:26 (10:11)
RD Koper: Dobaj 13 obramb, Postogna, Štavar; Krečič 6 (3), Žagar 5, Guček 5, Planinc 4, Sokolič 2, Avsec 2, Moljk 1, Stopar, Konjevič, Breznikar, Makuc, Smolnik, Dolenc, Marić; Trener: Uroš Rapotec.

RK Gorenje Velenje: Panjtar 3 obrambe, Taletović 3 obrambe; Matanović 9 (3), Aleks Kavčič 4, Miha Kavčič 3, Miklavčič 3, Tajnik 3, Verdinek 2, Haseljić 1, Okleščen 1, Celminš, Drobež, Mazej, Levc, Bojanić; Trener: Zoran Jovičić.

Že odigrano:
RK Trimo Trebnje
– MRD Dobova 27:23 (13:11)
RK Slovenj Gradec
– RD Urbanscape Loka 30:26 (13:14)
RK Celje Pivovarna Laško
– RK Maribor Branik 30:19 (13:9)
RD Riko Ribnica
– RD Butan Plin Izola 30:21 (16:9)
RK Jeruzalem Ormož
– MRK Krka Novo mesto 29:28 (13:11)
LESTVICA: