Evropska tekmovanja

Vardar razbil Vujovićev Železničar

Včeraj je bila v SEHA ligi odigrana le ena tekma. Vardar Skopje, za katerega igra tudi Staš Skube, je premagal Železničar, katerega vodi slovenski selektor Veselin Vujović. Srbski podprvaki so izgubili z rezultatom 35:20.

Rokometaši niškega Železničarja niso uspeli premagati aktualnega prvaka SEHA lige, kljub temu, da so skozi večino prvega polčasa vodili s prednostjo treh oz. štirih zadetkov.

Varovanci Veselina Vujovića so srečanje odprli zelo dobro in z agresivnimi napadi povedli z 1:3, kasneje tudi s 3:5. »Nišlije«, kakršen je tudi vzdevek gostov, so v sredini prvega polčasa imele prednost štirih zadetkov (5:9). Ekipi sta na odmor odšli s prednostjo Vardarja 14:11.

Veselin Vujović je doživel visok poraz proti aktualnim prvakom SEHA lige. Foto: SEHA liga

V nadaljevanju drugega dela igre je bil domači vratar Dejan Milosavljev nerešljiva uganka za rokometaše Železničarja. Do konca tekma so Makedonci brez težav ohranjali ter poviševali prednost in tekmo končali z rezultatom 35:20.

Z včerajšnjo zmago je Vardar Skopje prišel do precej zanimivega rekorda. Makedonski prvaki so prišli do najdaljšega niza neporaženosti v SEHA ligi. Njihov niz znaša na kar 27 zmag in 1 remi.

RK Vardar Skopje  – RK Železničar Niš 35:20 (14:11)

RK Vardar Skopje: Milosavljev (11 obramb), Kizić, Nedanovski 1, Popovski 4 (1), Krištopans 4, Moraeš 4, Karačić 3, Skube 3, Kalaraš 3, Čupić 4 (2), Dibirov 4, Šiškarev, Borozan 1, Vojvodić, Kiseljev 4, Miševski.

RK Železničar Niš: Mihaljević (8 obramb), Lazić, Janković, Milovanović 2, Sretenović, Mađar, Milosavljević, Spasić 2 (2), Savić 1, Babić, Jevtić 6, Damjanović 1, Ćeranić, Kljajić 3, Banduka 4, Knežević 1.