EHF pokal

V skupinskem delu EHF pokala šest Slovencev

Za Miho Zarabcem je letošnja sezona ena izmed najslabših v zgodovini. Foto: THW Kiel
Miha Zarabec se bo s THW Kielom potegoval za finalni turnir EHF pokala. Foto: THW Kiel

Z današnjim dnem se tudi uradno pričnejo dvoboji v skupinskem delu EHF pokala. V skupinskem delu se nahaja 16 ekip, ki so razdeljene v štiri skupine. S področja nekdanje Jugoslavije se nahajata tudi dva kluba – makedonski Eurofarm Rabotnik in hrvaški NEXE iz Našic, pri katerem igrajo trije Slovenci (Lavrič, Barišić-Jaman in Leban). V samem spomladanskem delu EHF pokala pa bo vse skupaj nastopalo šest Slovencev.

http://bit.ly/SDSPORT-pasicaV skupinskem delu EHF pokala bomo spremljali kar nekaj slovenskih predstavnikov. Čeprav ne bo slovenskega kluba v spomladi drugega najkakovostnejšega evropskega rokometnega tekmovanja, pa bo naše barve zastopalo natanko šest slovenskih rokometnih legionarjev. Poleg slovenske trojice v Našicah (Aljaž Lavrič, Saša Barišić-Jaman, Patrik Leban), se bodo za uvrstitev v nadaljnje boje potegovali še Urban Lesjak in Nejc Cehte (oba Hannover) ter Miha Zarabec (THW Kiel).

Nekaj prenosov tekem bo izvedla tudi slovenska televizija Šport TV.

EHF pokal, 1. krog (skupinski del):

SKUPINA A:

Sobota, 9. februarja, ob 21.15:
BM Logrono La Rioja – Balatonfuredi KSE

Nedelja, 10. februarja, ob 15.00:
Fuchse Berlin – Saint Raphael Var

SKUPINA B:

Petek, 8. februarja, ob 19.00:
Grundfos Tatabanya – RK Nexe Našice (Aljaž Lavrič, Saša Barišić Jaman, Patrik Leban)

Sobota, 9. februarja, ob 19.30:
TSV Hannover Burgdorf – HC Eurofarm Rabotnik (Urban Lesjak, Nejc Cehte)

SKUPINA C: