Evropska tekmovanja

V SEHA ligi odslej Kitajci!

Danes je nepričakovano odjeknila nora novica, da bo SEHA liga imela v naslednji sezoni nenavadno ekipo. Deseti član tekmovanja bo namreč postal kitajski klub športne univerze Peking. Zares nenavadno, kaj ne?

Kitajski rokometni klub športne univerze Peking bo, kot poroča uradna spletna stran SEHA lige, postal novi udeleženec regionalnega tekmovanja v prihodnji sezoni. Izvršni komite SEHA lige si želi v prihodnje povečati atraktivnost lige ter jo narediti še dodatno medijsko zanimivo.

Od naslednje sezone dalje bo SEHA liga namesto desetih klubov imela 12 udeležencev. »Deveta sezona v SEHA ligi prinaša številne novosti, ena izmed teh je tudi priključitev kitajskega kluba Peking v tekmovanje. Vstop kitajskega kluba v SEHA ligo je tudi začetek nove ere v regionalni ligi. Cilj nam je razviti regionalni rokomet in prinesti revolucije v tržišče Evrope,« je dejal predsednik SEHA lige Mihajlo Mihajlovski.

Še vedno se poraja vprašanje, kjer bo svoje tekme igral kitajski klub. Če ne bo prišlo do sprememb, naj bi bila lokacija imenovana v hrvaški prestolnici, Zagrebu.