Liga NLB

URADNO: Vračata se Liga NLB 14 in mestni ljubljanski derbi v prvi ligi!

Ljubljanski mestni derbi v prvi ligi bomo spremljali znova po 16 letih. Foto: Lin Gombač/ŠD Šport

Slovenski rokometni klubi so danes na seji združenja prvoligašev potrdili sistem tekmovanja Lige NLB v prihodnje. Ta bo odslej namreč štela 14 klubov, kar pomeni, da bo prestolnica po 16 letih imela kar dva prvoligaša – LL Grosist Slovan in MRK Ljubljano.

Približno dva meseca je trajalo, da so rokometni prvoligaši našli skupni jezik in dokončno potrdili sistem tekmovanja v prihodnji sezoni. Po zdajšnjem načinu bi izpadla Butan Plin Izola in Maribor Branik, kar slednjim nikakor ne diši, zato je združenje prišlo do skupnega dogovora.

V prihodnji sezoni bo Liga NLB štela 14 klubov, med elito pa sta se prebila LL Grosist Slovan in novinec MRK Ljubljana. Po 16 letih se znova obeta mestni rivalski derbi med prvoligašema, saj od propada Prul tega ni bilo mogoče doživeti na prvoligaški ravni.

Vsekakor je Ljubljana naredila enega izmed vidnejših zgodovinskih uspehov. V dveh sezonah se ji je namreč uspelo prebiti iz tretje v drugo ligo ter ekspresno med prvoligaše, a četa Bojana Čotarja bo za obstanek v prvoligaški konkurenci morala pripeljati kar nekaj kvalitetnih okrepitev.

SEZNAM PRVOLIGAŠEV V SEZONI 2020/2021: RK Celje Pivovarna Laško, RD Riko Ribnica, RK Trimo Trebnje, RK Gorenje Velenje, MRD Dobova, RD Koper, MRK Krka Novo mesto, RK Jeruzalem Ormož, RD Urbanscape Loka, RK Maribor Branik, RD Butan Plin Izola, RD LL Grosist Slovan, MRK Ljubljana.

More in Liga NLB