Uncategorized

United na krilih Rashforda brez težav premagal Liverpool!

Rdeči vragi so na sobotnem derbiju proti Liverpoolu igrali odlično. Foto: FC Manchester United

Danes sta se v derbiju kroga angleške Premier lige pomerila Manchester United ter Liverpool. Dvoboj je zanesljivo pripadel varovancem Joseja Mourinha, ki so se še bolj zasidrali na 2. mesto.

Začetek dvoboja je bil kar precej v rokah Manchester Uniteda, ki so nadzirali prvih nekaj minut. Nato pa se je v 14. minuti že prvič zatresla mreža, ko je Romelu Lukaku z glavo podal Marcusu Rashfordu, slednji si je namestil žogo in z močnim strelom v levi kot zadel za 1:1. Nekoliko kasneje pa je bila mreža Liverpoola ukanjena še drugič, ko je Rashford znova povišal na 2:0.

Predvsem začetek drugega polčasa je bil zelo izenačen. Van Dijk je sicer neuspešno poizkušal že v 49. minuti. Velik spodrsljaj, kar je tudi zaznamovalo drugi polčas, so v 66. minuti naredili domači, kjer je Eric Bailly slabo reagiral pred domačimi vrati ter namesto, da bi žogo izbil izven kazenskega prostora, jo je nato poslal v svojo lastno mrežo.

Varovanci Joseja Mourinha so si z današnjo zmago nad Liverpoolom priborili zelo pomembne točke, v boju za uvrstitev v skupinski del UEFA Lige prvakov.