EHF liga

Trebanjski levi odhajajo na Portugalsko

Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Trebanjski rokometaši so danes dobili tekmeca za 1. krog kvalifikacij EHF lige. Žreb je določil, da jih na uvodu evropske sezone čaka obračun s portugalskim Belenensesom.

Trebanjci bodo evropsko sezono pod taktirko Uroša Zormana pričeli že zadnji vikend v mesecu avgustu. Današnji žreb 1. kroga kvalifikacij za EHF ligo na Dunaju je določil, da trebanjske leve čaka zahtevno gostovanje na Portugalskem pri tamkajšnjem prvoligašu Belenensesu. Slednji je letošnjo sezono končal na četrtem mestu portugalskega prvenstva.

»Občutki po žrebu so zanimivi, saj smo sicer dobili težko gostovanje, ki je praktično na drugem koncu Evrope. Treba je gledati naprej in se samo osredotočiti na uvodno evropsko tekmo, ki bo za nas zelo pomembna. Menim, da je vsak tekmec v EHF ligi premagljiv in ne glede na vse, bomo v tekmo krenili na zmago,« je po žrebu povedal Uroš Zorman.

EHF LIGA – 1. KROG KVALIFIKACIJ:

29./30. avgust:
Club Futbol de Belenenses – RK Trimo Trebnje